Jeden były prezydent został skazany, drugiemu przedstawiono zarzuty. Obecny prezydent przekonuje, że toczyła się wokół niego gra, która miała się skończyć szantażem. A to wszystko w biednych Świętochłowicach.
Intryga jak w kryminałach Marka Krajewskiego i fotograficzny obraz śląskiej historii jak u Zbigniewa Rokity. To wszystko znajdziemy w książce "Tajemnica Cecylii Broll".
Językoznawczynie z Uniwersytetu Śląskiego przeanalizowały 3650 komentarzy antyszczepionkowców. - Celem było zrozumienie, a nie ocena sposobu myślenia tej grupy oraz wypracowanie zestawu zasad odpowiedzialnej komunikacji w czasie pandemii -...
Inflacja, podwyżki cen gazu i energii, wyższe ceny w sklepach zmuszają nas do oszczędzania. Wracają domowe zeszyty z tabelką wydatków i koperty, do których odkładamy, ile możemy.
W niedzielę 30 stycznia odbędzie kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji dołączają również katowiczanie, którzy zorganizowali siedem sztabów. Nie zabraknie też atrakcji.
- Nie bardzo wierzę w porozumienie śląskich organizacji. Być może nadzieją jest Łukasz Kohut, który stara się pracować ponad podziałami. Odniesie sukces, jeśli pociągnie za sobą młodych. Sporo ich już wie, że śląskość jest atrakcyjna - mówi prof....
- Chcę projektować grafiki komputerowe - mówi dwunastoletnia Marcelina Samelak z Katowic. Dziewczynce groziła utrata wzroku, uratowano go w katowickim szpitalu.
- Ludzie kupują drewniane meble i papier, ale nie godzą się na wycinkę drzew. A przecież to surowiec odnawialny - mówi Grzegorz Janas, ekspert od urządzania lasu w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.
74 184 216 108,22 zł - tyle do dziś wynoszą dotacje Unii Europejskiej, które pomogły zmieniać całe Śląskie. Gdzie byśmy byli dziś bez tego wsparcia?
W Wydziale Inwestycji od dłuższego czasu były braki kadrowe, w ostatnim okresie stale było 10 wakatów - mówi wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula. To jeden z powodów przeniesienia inwestycji do miejskiej spółki. Katowiczanie mają być też lepiej...
- Mohammad zadzwonił, by się pożegnać, a w słuchawce słyszałam odgłosy spadających bomb - wspomina Renata Grzybczak, założycielka fundacji Światło dla Syrii - Light for Syria. Od pięciu lat pomaga Syryjczykom uciekającym przed bombardowaniami.
Budowa osiedla Tysiąclecia zaczęła się we wrześniu 1961 roku. To największe i najciekawsze osiedle w Katowicach, wyjątkowe pod wieloma względami.
Od roku nie ma go już wśród nas. Ale pozostał jego gigantyczny dorobek. Miliony ludzi na całym świecie dalej zażywają leki na nadciśnienie, które powstały dzięki odkryciom prof. Franciszka Kokota.
Dziś zapraszam do Wielkiej Brytanii, skąd regularnie napływają rewelacje.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.