Strefa Kultury jest niesamowitą przestrzenią, która pełni liczne funkcje. Powinna sprzyjać spotkaniom, spacerom, wchodzeniu w interakcję ze sztuką.
Czas się zastanowić czy my, jako społeczność lokalna, jesteśmy gotowi na jakikolwiek kryzys, nie tylko wojenny.
Muzeum Śląskie w Katowicach wkrótce ma się zmienić. Przestrzeń między jego budynkami zostanie zazieleniona. Architekci chcą, aby lepiej wyglądało także sąsiedztwo muzeum.
Nie żyjemy już w spokojnych czasach i musimy zdać sobie z tego sprawę - mówi marszałek województwa Wojciech Saługa. Jak komentuje wygraną Donalda Trumpa i wykrzykiwanie jego nazwiska w Sejmie?
Czas spokoju na świecie, a przez to w Europie i Polsce się skończył. "Widać to po wyniku wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych".
Projektowanie miasta nigdy się nie kończy, dlatego wracamy do Muzeum Śląskiego, by razem z Robertem Koniecznym i Anną Olkis zająć się zielenią w tym miejscu.
- Jeżeli popatrzymy na Europę, to Airport Katowice jest już większym portem lotniczym niż Turyn - mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem w Pyrzowicach.
Jakie są plany inwestycji w Katowice Airport i kiedy lotnisko obsłuży 10 mln zł pasażerów?
W 2030 roku Katowice Airport obsłuży 10 mln pasażerów. Będzie tu też łatwiej dojechać pociągiem, a z myślą o podróżnych zostanie zbudowany nowy terminal.
Najbliższe lata będą dla Katowice Airport czasem wielu inwestycji. Dla pasażerów, klientów i pracowników lotniska kluczowe pozostanie to, czy łatwo będzie się tu dostać. My już dziś zapraszamy na zwiedzanie portu i rozmowę o jego przyszłości.
- Spotykaliśmy się ze zdziwieniem, że chcemy coś zrobić w miejscu, gdzie coś jest urządzone "od stu lat, więc po co to ruszać, przecież z tego będą tylko kłopoty" - mówi Bartosz Skawiński, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór.
Ambicją Katowic jest przekształcenie regionu w jeden z wiodących europejskich ośrodków nauki i edukacji.
Katowice szukają firmy, która zajmie się budową hubu gamingowo-technologicznego w miejscu zamkniętej kopalni Wieczorek w zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec.
Zielone innowacje, wsparcie ochrony powietrza i klimatu oraz edukacja - to przykłady naukowych działań, jakie podejmują badacze z Konsorcjum Akademickiego - Katowice Miasto Nauki na rzecz ekologicznego i zrównoważonego rozwoju.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.