89-letni lekarz przedłużył kontrakt w szpitalu wojewódzkim. Doktor Eryk Kwapuliński, specjalista chorób wewnętrznych, jest jednym z najdłużej pracujących śląskich lekarzy.
Podziwiając dzieła Dominikusa Böhma, trudno nie myśleć o tym, jak by dziś wyglądało Zabrze, gdyby ten architekt pozostał w nim trochę dłużej.
Lepiej zapobiegać, niż radzić sobie ze skutkami. I dlatego będę oprowadzał przyszłych chłopców moich córek po naszej piwnicy, która wygląda jak sceneria do "Milczenia owiec".
Kids, eh? Even four year old Gertie is jumping on the love-boat, proudly declaring she has a boyfriend in kindergarten, a charming little fellow called Max who can tie his own shoelaces and likes rabbits.
Tak po prowdzie, to kożdy dziyń momy prima aprilis. Robiom nos za bozna i cyganiom wiela wlezie
- Na początku szkolenia lepsze są kobiety, bo słuchają poleceń. Mężczyznom wydaje się, że wiedzą lepiej, chcą być jak Rambo. Dopiero później nabierają pokory - mówi Michał Bogdański, właściciel strzelnicy Hubertech w Jaworznie, która jak wiele...
W teatrze Korez odbyła się śląska premiera "Byka", którą Szczepan Twardoch i Robert Talarczyk wystawili wspólnie w Teatrze Studio w Warszawie. Twardoch serwuje znane ze swoich książek dylematy współczesnego Ślązaka. A Talarczyk potwierdza, że jest...
Po chemioterapii włosy wypadają w moment, a głowa szybko staje się łysa jak kolano. Kobiety przyznają, że po zdiagnozowaniu raka i ciężkim leczeniu to powoduje wręcz traumę. Wtedy pomocną dłoń wyciąga do nich Iwona Zimoń, specjalistka od doczepiania...
Muzyczną wizytówką Zabrza jest młodzieżowy chór Resonans Con Tutti. Stworzył go Norbert Kroczek. Wśród swoich wychowanków rozbudził nie tylko miłość do muzyki, lecz także ciekawość świata.
Niyroz nom sie zdowo, że jes już na coś za niyskoro. Ale nigdy niy jes za niyskoro i idzie nawrocić sie na łostatni driker.
- Żył pracą, która go pochłaniała. Rzadko miał wolne chwile. Lubił żeglować, pisał wiersze, grał na akordeonie - o zmarłym prof. Marianie Zembali mówią ci, którzy dobrze go znali.
Śląsk jest czymś tak dojmującym, że trzeba na niego zareagować. Nie można obok niego przejść obojętnie, wzruszyć ramionami i zająć się abstrakcyjnymi tematami, odklejonymi od tej rzeczywistości.
Jak odmienić ulicę Krasińskiego, by była przyjazna dla ludzi, a nie dla samochodów. Jak dużą jej część zamknąć dla ruchu? I jak urządzić wolną od pojazdów przestrzeń?
"Dorośli dbają o to, by dzieciom dobrze się wiodło w życiu. Nikomu prawie nie zależy, by wychowanek stawał się lepszym człowiekiem" - pisze prof. Krzysztof Maliszewski w książce "Bez-silna edukacja. O kształceniu kruchego"
Kiedy Rosja rozpętała wojnę, wzięła nocny dyżur w klubie ukraińskim. Od tego czasu lokuje uchodźców, sortuje dary. Sen? Wystarczą dwie, trzy godziny. Więcej i tak się nie da.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.