26 lat po zatrzymaniu Janusza T. ps. "Krakowiak", szefa śląskiej mafii, nadal nie wiadomo, czy to on zlecił zabójstwo białoruskiego gangstera. Do egzekucji doszło w styczniu 1997 r. w Szczecinie. Wyrok pod koniec stycznia.
Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca zapowiada, że w mieście powstanie Muzeum Zagłębia Dąbrowskiego.
Opóźnione samoloty, zapchane pociągi, apartamenty widmo, karaluchy w hotelu, ale także rady, by uważać na pozycję stóp w Tajlandii - o tym wszystkim pisaliście latem do Biura Interwencji Turystycznej. Jesteśmy otwarci także w czasie ferii!
Prokuratura wszczęła postępowanie dotyczące prania brudnych pieniędzy przez członków mafii paliwowej. - Sprawdzamy, czy robili to przez założoną w Katowicach giełdę kryptowalut BitBay - przyznają śledczy.
"Blue Monday", najbardziej depresyjny dzień w roku, miał być chwytem marketingowym, a stał się bodźcem do promowania zdrowia psychicznego.
- Która dzielnica ma dziś dwa teatry, kino, modne lokale i basen? Kiedyś nie było tu nic - mówią mieszkańcy jednej z najstarszych dzielnic Katowic.
Na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia doszło do kolizji czterech samochodów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale są korki.
Do 2029 roku chcemy odnowić i zagospodarować pozostałe pokopalniane budynki. Są projekty, pomysły i pieniądze - zapowiada Karol Makles, dyrektor Muzeum Śląskiego.
Przedsiębiorca z Rybnika spisał listę zasad dla obcokrajowców, a kartkę wywiesił na drzwiach swojego lokalu. Krytycy określili to jako rasistowski regulamin. Oto reakcja innego przedsiębiorcy.
Zabytkowa wieży ciśnień w sosnowieckich Maczkach zostanie wystawiona na sprzedaż. Ale bez drewnianej głowicy.
Badacz historii Tomasz Muskus odkrywa nieznane epizody niemieckiego ataku na Polskę 1 września 1939 roku. Niemieccy dowódcy po potyczce z Polakami w raportach składanych do Berlina ukryli fakt dużych strat.
W 2025 roku Katowice Aiport wybierze projektanta nowego terminalu pasażerskiego. To jednak tylko część planów lotniska.
Cekinowe ścianki do zdjęć, neonowe napisy, brokatowe sukienki. Podczas tegorocznych studniówek wszystko musi błyszczeć i lśnić. To tylko pozory, bo maturzyści szukają sposobów, jak nie wydać na bal majątku.
Pochodząca z Seulu Miji Lee otworzyła w Katowicach koreańską restaurację "De Bap". Najważniejszy jest tu ryż i fermentowane składniki.
Katowicki Karnawał Komedii odbywa się w Teatrze Śląskim i Korezie na przełomie stycznia i lutego. W tym roku będzie to już jego 18. edycja.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.