Turyści wędrujący popularnym szlakiem w Beskidach zaczęli alarmować, że leśnicy utwardzają trasę. Nadleśnictwo przekonuje, że to tylko prace naprawcze.
Dawid Podsiadło zagra w przyszłym roku w Katowicach? Domysły w tej sprawie rozpoczęły się po informacji Zakładu Zieleni Miejskiej.
Panie Beksiński, z tymi humanoidami miał pan rację, ale my się przed nimi bronimy. Nowa wystawa w Galerii Sztuki Rzeczna w Rybniku i dyskusja o szansach i zagrożeniach, związanych ze sztuczną inteligencją.
Dodanie gazu to był ostatni krok do tragedii. Pociąg zmiażdżył auto, a w nim uwięzione cztery osoby. Szofer Leon Bombel doczekał przyjazdu karetki. - Zabiłem księdza Zamojskiego - jęknął i zamknął oczy na zawsze.
Policjanci poszukują młodych mężczyzn, którzy napadali na obywateli Azerbejdżanu, bawiących się na ul. Mariackiej. Czy ulica jest niebezpieczna dla obcokrajowców? - Nie, ale czasem komuś odbija - mówią bywalcy.
Patrick Hansen wrócił do żużla. Po koszmarnym wypadku na torze, leżąc w szpitalnym łóżku cieszył się, że może poruszyć palcem w stopie, a kiedy jeszcze nie umiał dobrze chodzić już siadał na motocyklu żużlowym. Dla Duńczyka niemożliwe nie istnieje.
Niewielki rezerwat Rotuz to pełne uroku miejsce nieopodal Jeziora Goczałkowickiego. Został nawet opisany w podręcznikach do geografii. Rezerwat chroni naturalną roślinność bagienną. Piękne miejsce było zagrożone. Pomogły m.in. zastawki w kształcie...
W niedzielę wieczorem rozpocznie się jubileuszowa edycja festiwalu muzyki techno w Spodku. Gdyby nie Jerzy Kupczak, Mayday mógłby nigdy nie zawitać w Katowicach.
Kajetan B. ps. "Kajo" w zeszłym roku został nieprawomocnie skazany za udział w kibolskim gangu Psycho Fans oraz śmiertelne pobicie Dariusza Pastora z Torcidy. Teraz zadebiutuje w gali MMA Walcz i Pomagaj.
Czas spokoju na świecie, a przez to w Europie i Polsce się skończył. "Widać to po wyniku wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych".
Trzy osoby, aresztowane przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach, są oskarżone o brutalne zabójstwo Zygmunta N. z Czerwionki-Leszczyn. Grozi im dożywocie.
- Rynek książek dla dzieci jest w Polsce bardzo duży. O ile statystyczny Polak wydaje na książki dla dorosłych 24 zł rocznie, na publikacje dla dzieci osiem razy więcej - mówi Agata Romaniuk, autorka książek z serii "Kocia Szajka".
"Pogorzelisko" to tytuł nowego thrillera Przemysława Żarskiego - mieszkającego w Sosnowcu autora poczytnych kryminałów. Pisarza będzie można spotkać podczas weekendowych Targów Książki w Katowicach.
Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko zmienia się na zimę. 7 listopada otwarto nowe atrakcje.
Projektowanie miasta nigdy się nie kończy, dlatego wracamy do Muzeum Śląskiego, by razem z Robertem Koniecznym i Anną Olkis zająć się zielenią w tym miejscu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.