Dzieci kupują abonamenty swoim rodzicom, a osoby z problemami odkładają złotówki na choć jeden ciepły posiłek dziennie. - Dawali nam trzy miesiące, a nam już idzie siódmy rok - mówi Piotr Puchała z rybnickiego Bistro z Ikrą.
Budowa Centrum Fizjoterapii Pediatrycznej i Onkologicznej przy ul. Medyków w Katowicach-Ligocie wiąże się z wycinką drzew. - Mali pacjenci będą wypoczywać wśród zieleni - przekonuje uczelnia.
Wczwartek, 14 listopada Sąd Okręgowy w Katowicach rozpozna zażalenie obrony na aresztowanie podejrzanego o korupcję Bartłomieja S. - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.
W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach wszczepiono pierwszy implant jaskrowy. To otwiera nowe możliwości leczenia pacjentów.
Na kilku katowickich scenach zagości od 18 do 24 listopada XXII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje". O Laur Konrada w konkursie głównym powalczy pięć spektakli.
Prokuratura Okręgowa w Gliwicach umorzyła śledztwo w sprawie dachowania BMW X5, którym podróżował komendant główny policji. Teraz kierowca dostał mandat.
Koleje Śląskie piąty raz w tym roku zmieniły rozkład jazdy. Z powodu przebudowy torów w Katowicach część pociągów PKP Intercity omija stację Katowice.
W Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 34 powstaje "Alahamora - Gildia Czarodziejów". To połączenie restauracji i centrum rozrywki dla fanów uniwersum Harry'ego Pottera. Otwarcie już 16 listopada.
Marek Wesoły pokieruje strukturami Prawa i Sprawiedliwości w okręgu katowickim. Do zarządu nie dostał się Leszek Piechota, radny z Katowic.
Nie żyjemy już w spokojnych czasach i musimy zdać sobie z tego sprawę - mówi marszałek województwa Wojciech Saługa. Jak komentuje wygraną Donalda Trumpa i wykrzykiwanie jego nazwiska w Sejmie?
Nasycona kolorami wystawa "Potęga monochromu" prezentowana w katowickiej BWA to paleta emocji, artystycznych idei i ukrytych znaczeń. Opowiadana formalnym minimalizmem układa się w fascynującą opowieść o polskiej sztuce ostatnich dekad.
Od 1 listopada rodzice uczniów, których szkoły korzystają z elektronicznego dziennika firmy Vulcan, mieli płacić za dostęp do wzbogaconej wersji aplikacji mobilnej. Firma opóźniła jednak wprowadzenie opłat. Tymczasem konkurencyjna firma Librus...
Im bardziej współpracownik prezydenta Katowic będzie zaprzeczał, że chce go zastąpić, tym bliżej jest, by tak się stało.
W pałacu w Rybnej w poniedziałek wieczorem świętowano nie tylko dzień niepodległości. Srebrnym Skrzydłem został uhonorowany także Andrzej Stefański.
Niezwykle ujęcia regionu można obejrzeć na nagrodzonych kadrach w piętnastej edycji konkursu fotograficzno-filmowego "Obiektywnie Śląskie". Laureatów poznaliśmy podczas gali finałowej, która w piątek 8 listopada odbyła się w budynku NOSPR w...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.