W Sądzie Okręgowym w Katowicach zakończył się trwający osiem lat proces dotyczący korumpowania dyrektorów szpitali przez przedstawicieli firmy Philips. Sąd skazał 9 z 18 oskarżonych, reszta została uniewinniona.
Wciąż zdarza się, że pracownicy urzędu stanu cywilnego odmawiają rodzicom nadania wybranych przez nich imion. Tak było też w tym roku, gdy pewni rodzice chcieli nazwać syna Sosnowiec, a córkę Toshiba.
W środę nad ranem doszło do pożaru kamienicy przy ul. Tramwajarzy w Bytomiu. Strażacy ewakuowali z budynku trzy osoby. Dwie trafiły do szpitala, jedna osoba zmarła.
Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej, poinformował we wtorek, że 2020 rok spółka zakończy ze stratą wynoszącą ok. 2 mld zł. Wydobycie węgla w PGG będzie o ponad 5 mln ton mniejsze niż w 2019 roku.
Sąd w Bytomiu skazał na sześć lat więzienia Roberta K. z Bytomia. Mężczyzna był "ojcem chrzestnym" porozumienia między członkami kibolskich gangów Psycho Fans i Sharks. Wyrok w jego sprawie jest nieprawomocny.
Znany adwokat Piotr Schramm przekonuje, że nie ma podstawy prawnej dla zamknięcia od poniedziałku wyciągów w Polsce, pisze, że w rozporządzeniu pojawił się błąd. Rząd twierdzi, że to nie błąd, tylko celowe działanie. Trudno dociec, kto ma rację.
Park zamiast biurowca na placu Szewczyka, zielone ściany kamienic i staw na środku placu Wolności - taki pomysł na centrum Katowic ma młody architekt. Wszystko po to, żeby miasto stało się przyjazne i oparło zmianom klimatu.
Grupa Azoty poinformowała we wtorek, że wypowiedziała Polskiej Grupie Górniczej umowę na zakup węgla.
- Wśród mieszkańców mam duże poparcie. Choć niektórzy mówią: "Larmo robisz wokół siebie, bo chcesz się wybić" - mówi Michał Sporoń, nauczyciel z Tarnowskich Gór, który brał udział w demonstracjach podczas Strajku Kobiet. Po donosie Barbary Dziuk,...
Niecałe 15 mln zł będzie kosztował biurowiec przy ul. Wita Stwosza, który chcą kupić Katowice. Decyzję w tej sprawie podjął właśnie prezydent Marcin Krupa.
Pierwszego dnia obowiązywania kwarantanny narodowej śląska policja skontrolowała ponad 2,5 tysiąca sklepów, siłowni, restauracji i stoków narciarskich. - Niektóre działały - przyznają mundurowi.
W 2020 r. Sosnowiec wysypał na drogi rekordowo mało soli używanej do walki ze śniegiem i oblodzeniem.
- Aby sprawa wyciętych kasztanowców nie ucichła, przygotowaliśmy happening. Chcemy, by po tym bezprawnym wydarzeniu został ślad - mówi Raspazjan, śląski artysta, którym także wstrząsnęła bezprawna wycinka.
Ich dom to barak, ze sklejki, z prowizorycznym dachem. Bez wody, prądu, ogrzewania, jedynie z prowizorycznym piecem, który daje trochę ciepła. Żyją tak od 10 lat. Monika i Ireneusz oraz Kasia i Mariusz powiedzieli sobie właśnie sakramentalne "tak".
Ośrodek turystyczno-sportowy "Zagroń" w Szczyrku położony na zboczu Klimczoka w Beskidzie Śląskim przejdzie kompleksową renowację. Remont potrwa do połowy 2022 r.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.