- Idziemy wspólnie z Koalicją Obywatelską, Nowoczesną i PSL-em do kwietniowych wyborów, bo chcemy mieć większość w radzie miasta. To nasz główny cel - mówi Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic z Nowej Lewicy.
Lider Sierpnia 80 zwrócił się do Adama Bodnara, ministra sprawiedliwości, o objęcie nadzoru nad śledztwem w sprawie katastrofy w kopalni Pniówek.
Dla wielu Ślązaków Śląsk i śląskość są religią. Co zrobić, by lekcje języka śląskiego w szkołach nie podzieliły losu lekcji religii?
Dr Justyna Surmik z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej napisała "Poradnik dla Mam". Każda mama opuszczająca placówkę otrzymuje wraz z wypisem specjalną książeczkę.
Sprawa podwyżek w Jastrzębskiej Spółce Węglowej to pierwszy spór zbiorowy w państwowej spółce od powołania nowego rządu.
Przez cały 2024 rok w Katowicach, które otrzymały tytuł Europejskiego Miasta Nauki, odbywają się wydarzenia popularyzujące wiedzę z różnych dziedzin. Dla każdego z 50 tygodni wybrano inną tematykę. Tym razem będzie nią humor.
Czarki, szkarłatna i austriacka, przypominają kształtem talerz. To jadalne grzyby, które rosną o tej porze roku. Można zbierać także grzyby innych gatunków, choć na razie pojedyncze okazy.
W piątek, 23 lutego, w Bielskim Centrum Kultury imienia Marii Koterbskiej wystąpi Natalia Nykiel. Koncert X - jak zapowiada piosenkarka - będzie podsumowaniem jej dotychczasowej kariery. Czeka nas więc powrót do korzeni, ale nie zabraknie też...
Przy ul. Żelaznej w Sosnowcu przybędzie nowych bloków. Zaawansowane są już prace przy budowie osiedla MZBM TBS.
W mediach społecznościowych można zobaczyć setki zdjęć zrobionych w Beskidach o wschodzie albo o zachodzie słońca. Mnie urzekł widok z Matyski.
Roksana rodziła rok po roku, Karina nawet nie wiedziała, że jest w ciąży, a Danki, która nie ma włosów, nikt nie chciał. Bezdomność kobiet to wciąż przemilczany temat.
Premier Leo Varadkar i minister spraw zagranicznych Michael Martin otwarcie potępiali izraelską odpowiedź, a taktykę armii izraelskiej określili jako "noszącą znamiona zemsty". Inni politycy irlandzcy nie bawili się w dyplomację.
Pamiyntom, że jak byłach bajtlym i bocoń przismycył komuś maluśkego skrzotka, to kożdy zgadowoł, do kogo jes podobny. Ale niyroz niy szło go do żodnego z familje przipasować. I wtynczos padali, że chyba "jes po briftryjgrze" (dzieckiem listonosza).
XVI Śląska Manifa, doroczne święto kobiet, feminizmu i równości, odbędzie się dopiero w marcu. Ale już w sobotę 17 lutego poczuć można było jej atmosferę i wesprzeć organizatorów, odwiedzając Rondo Sztuki, w którym odbył się Benefit Śląskiej Manify.
Jakub Majerski zdobył pierwszy dla reprezentacji Polski medal podczas pływackich mistrzostw świata w Dausze. Zawodnik AZS-u AWF Katowice sięgnął po brąz na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 51,32 s. Zacięta walka toczyła się do ostatnich...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.