Kraków bez turystów jest pusty, zimny. To nie jest miasto, jakie wszyscy pamiętają.
Pandemia już zmieniła nasze przyzwyczajenia. Miasta będą się teraz musiały bardziej postarać o turystów
"Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości" - mówi hasło przyszłorocznego Światowego Forum Miejskiego (WUF). Katowice będą gospodarzem tej imprezy w czerwcu przyszłego roku.
Pandemia boleśnie doświadczyła branżę turystyczną, jednak władze Olsztyna starają się, by te straty jak najszybciej nadrobić. I mają pomysły.
Nikt już nie omija Nikiszowca, zabytkowej dzielnicy Katowic, która przez lata była praktycznie nieznana. Mieszkańcy sami wypromowali to miejsce i ściągnęli turystów.
Mieszkańcy innych regionów kraju mogą się zdziwić, gdy mawiamy: po co nam Mazury, skoro mamy je u siebie - mówi Elżbieta Anna Polak, marszałkini województwa lubuskiego.
Na początku miałam wrażenie, że Gdańsk odpoczywa. W wysokim sezonie turyści niemal mijali się w drzwiach mojego apartamentu.
Teoretycznie Szczecin ma wszystko, by nazwać się "pływającym ogrodem".
Pandemia sprawiła, że coraz częściej decydujemy się spędzać wolny czasu jak najbliżej miejsca zamieszkania. Lublin na taką ofertę postawił już wiele lat wcześniej. I dzisiaj może się tym chwalić.
67634 - tyle głosów oddali czytelnicy "Wyborczej" w plebiscycie Supermiasta i Superregiony 2040. Udało nam się przeprowadzić wielkie badanie opinii publicznej. Wniosków, jakie z niego płyną, nie sposób zlekceważyć
Gliwice chcą stworzyć miejską instytucję kultury i przy okazji ożywić ruiny Teatru Miejskiego Victoria i zadbać o to, by częściej organizować tu wydarzenia i spotkania.
Zapraszamy do śledzenia debaty w ramach cyklu Miasta Idei. Spotykamy się wirtualnie w Gliwicach i zajmiemy się miejską kulturą.
Gliwice chcą stworzyć nową instytucję kultury na bazie Młodzieżowego Domu Kultury. Czy da się budować przez likwidację? Czy uda się zachęcić gliwiczan do wspólnego tworzenia nowego miejsca kultury? Jaką politykę kulturalną chce prowadzić miasto?
Gliwice, wzorem innych miast, chcą stworzyć miejską instytucję kultury i przy okazji poprawić jej dostępność dla osób w wieku 20-50 lat. Jak to zrobić?
Czy drony zmienią miejskie usługi? Czy poprawią zarządzanie miastami? No i czy mieszkańcy zaakceptują obecność bezzałogowych statków powietrznych nad głowami? O tym rozmawialiśmy podczas kolejnego spotkania z cyklu Miasta Idei.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.