Kopalnię Miechowice uratowali górnicy. Ale i tak większość z nich została deportowana do Związku Radzieckiego.
- Niszczymy Ziemię w szalonym tempie i takie epidemie jak koronawirusa będą nas dręczyć - mówi prof. Piotr Skubała, ekolog.
- Metrolinie dadzą nową jakość pasażerom w tym zakresie, że połączeń będzie więcej i autobusy będą jeździć między miastami GZM całą dobę. Ale w dużych obszarach miejskich najlepszą formą codziennych podróży jest ta, która opiera się na szynie - mówi...
Oczywiście każdy z was ma prawo nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, ale pozwólcie, że zapytam: czy wasz kraj jest lepszy dzięki Kościołowi?
Lasy Państwowe zachowują się jak despota, który jest głuchy i ślepy na wyzwania naszych czasów. Na szczęście jednak dni tego tyrana zdają się być policzone.
Padajom, że jak łodwyknymy łod miynsa, to umrymy zdrowsi. Onkel August cołke życie jodoł ino świńske miynso bo mu smakowało. Dożył 90 rokow i do końca som se dowoł rada. A na gymbie niy mioł ani jedny falty.
- Jeżeli Kościół po wyborach idzie pod rękę z jedną partią, to w następnej kadencji zostaje wdową - mówi ksiądz Kazimierz Sowa.
"Launa" (nastrój, humor) momy do bani, bo z cego sie tu radować, jak zaś ftoś nos "wycis" (wypchnął) z raje do szczypiynio. A to co godajom łostomajte ministry, niy jes wert nawet fonta "kłakow" (kołtonow, pomotlanych i poślepianych wosow).
Plebiscyt z 20 marca 1921 r. na Górnym Śląsku miał przynieść zakończenie konfliktu, który w dwóch poprzednich latach zaowocował zbrojnymi powstaniami. Tak przynajmniej marzyło się dyplomatom.
- Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. To nieprawda, nie ma drugiej Krysi Bochenek - mówią imienniczki tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej dziennikarki i polityczki.
Aleksander Doba, słynny kajakarz i podróżnik, zmarł w wieku 74 lat, zdobywając Kilimandżaro. Rodzina nie ma pretensji do organizatora wyprawy, ale środowisko podróżników nie chce zamknąć tej sprawy.
Wyrokiem sądu dzieci Marii* zostały tymczasowo umieszczone w domu dziecka, w okrutny sposób znęcały się nad matką, sąsiedzi alarmowali, że ją zabiją. Pani Marii teraz grozi, że będzie musiała płacić alimenty.
Pasażerowie ZTM są przekonani, że pojazdy są odpowiednio czyszczone w czasie pandemii, ale duża część z nich alarmuje, że wiele osób wciąż nie zakłada maseczek w autobusach czy tramwajach - wynika z naszych badań.
Przeszukano domy prezydenta miasta, jego współpracowników, urząd miasta, a także siedzibę Ruchu Chorzów. Śledztwo zaczęło się od niewinnego pytania: kto przez ponad miesiąc mieszkał w najlepszym hotelu w mieście?
Chyba w żadnym innym mieście historia tramwajów nie była jednocześnie tak krótka i tak burzliwa. Na ulice Cieszyna wyprodukowane w Pradze wozy wyjechały 110 lat temu. Ale już po 10 latach odjechały do Łodzi.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.