Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Miasta Idei. Razem z mieszkańcami zastanowimy się, jak urządzić deptak na ul. Krasińskiego w Katowicach.
Głównym problemem są reklamy na płotach oraz rozmaite nośniki niezwiązane na stałe z gruntem. Nie dość, że są brzydkie to jeszcze niebezpieczne - mówi o chaosie reklamowym Mateusz Handel, zastępca burmistrza Mikołowa.
Po co nam w mieście samochód? Większość z nas ma do pracy albo do szkoły bardzo blisko. To często odległość, którą da się pokonać pieszo lub rowerem.
Dlaczego ład krajobrazowy jest ważny? Czy miasta powinny walczyć o to, jak się prezentują i po co są uchwały reklamowe? O tym rozmawialiśmy podczas spotkania z cyklu Miasta Idei w Mikołowie.
Cztery firmy chcą sprzedać Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii nowe automaty biletowe. Najtańsza oferta pochodzi z czeskiej firmy.
Czy nasze miasta mogą być ładne? Co zrobić, by reklamy przestały je szpecić? Dziś rozmawiamy o tym w Mikołowie. Miasto wprowadza w życie uchwałę krajobrazową.
Po Mikołowie jeździ wyposażony w kamery pojazd. Zrobi zdjęcia i zidentyfikuje wszystkie reklamy w mieście. Wszystko po to, by opanować chaos w jego przestrzeni.
- Wraz z radą miejską podjęliśmy próbę przekonania rządu do tego pomysłu już przed kilkunastu laty. Nie spotkaliśmy się jednak wtedy z uznaniem, a niektórzy doszli do wniosku, że po prostu burmistrz chce zostać prezydentem - mówi Arkadiusz Czech,...
Chaos urbanistyczny to także chaos reklamowy. Bijące po oczach szyldy, reklamy świetlne, potykacze, bannery na płotach oraz wielkie reklamy. Jeżeli w miastach nie ma zasad i polityki reklamowej, jego wizerunek będzie się pogarszał.
Za nami "Miasta Idei" w Tarnowskich Górach. Wraz z mieszkańcami szukaliśmy pomysłu na to, jak miasto się ma rozwijać. Władze miasta i eksperci pracują nad strategią w tej sprawie.
Jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast regionu szuka nowych pomysłów na rozwój. Już wkrótce będzie gotowa nowa strategia, która doprowadzi miasto do 2030 roku. Zapraszamy do oglądania rozmowy o Tarnowskich Górach.
Tarnowskie Góry należą do nielicznych miast Metropolii, które nie tracą mieszkańców. Dziś miasto szuka nowych pomysłów na to, jak się zmieniać i rozwijać. Potrzebna jest też odpowiedź na pytanie, czego życzą sobie mieszkańcy.
W Wydziale Inwestycji od dłuższego czasu były braki kadrowe, w ostatnim okresie stale było 10 wakatów - mówi wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula. To jeden z powodów przeniesienia inwestycji do miejskiej spółki. Katowiczanie mają być też lepiej...
Katowice każdego roku na inwestycje wydają kilkaset milionów złotych. Wielkie i małe budowy przyciągają uwagę, gdy już trwają, niekiedy wywołują zachwyty, czasem spory, a nawet protesty.
Za nami kolejne spotkanie z cyklu Miasta Idei. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy o inwestycjach w Katowicach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.