Prezydent Zawiercia krótko o planach na 2020 i przypadającym na przyszły rok 30-leciu odrodzenia się samorządów
Opłaty śmieciowe w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rosną, a mieszkańcy produkują coraz więcej śmieci. Jak temu zaradzić? O tym dyskutowaliśmy na piątkowych "Miastach Idei" w Tychach.
W zamkniętej fabryce obrabiarek w Dąbrowie Górniczej puste hale i zniszczone warsztaty znów ożyły. - Jak oni to zrobili? - zachodzą w głowę sąsiedzi.
Parę lat temu władze Dąbrowy Górniczej kupiły zamkniętą fabrykę w środku miasta. Przed mieszkańcami i urzędnikami stanęło zadanie: jak wprowadzić tu życie?
Na Górnym Śląsku i w Zagłębiu nie wszystkie miasta mają rynek. Nie w każdym zostało wytyczone wyraźne centrum. Ale budowa takiego miejsca od podstaw, i to według pomysłu mieszkańców, to ewenement.
Mieszkańcy górnośląsko-zagłębiowskiej metropolii produkują coraz więcej śmieci, a opłaty śmieciowe są coraz wyższe. Czy jest szansa, by powstrzymać ich wzrost? Jak mniej śmiecić? I czy metropolia powinna zbudować spalarnię?
Zamiast drastycznego wzrostu cen za wywóz śmieci - nowoczesna instalacja pozwalająca na ich przetworzenie oraz uzyskanie w tym procesie energii elektrycznej i ciepła.
Ulica Mickiewicza pomiędzy rynkiem a ul. Stawową zmieni się w deptak. W pierwszej kolejności zostanie jednak przekształcona w woonerf.
Mieszkańcy metropolii produkują coraz więcej śmieci, a opłaty śmieciowe są coraz wyższe. Czy jest szansa, by powstrzymać ich wzrost? Jak mniej śmiecić? I czy metropolia powinna zbudować spalarnię?
Zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy przyznają, że ul. Mickiewicza w Katowicach wymaga zmian.
Chcemy się zastanowić, gdzie i czy hulajnoga będzie lepsza od roweru? Może tam, gdzie są spore przewyższenia? Może wtedy wygodna hulajnoga, która pozwala na przemieszczanie się bez wysiłku jest dobrym wyjściem? Chcemy to zbadać, a potem wrócić do...
Jest wylana pofałdowanym już asfaltem, chodniki to stara betonowa kostka, zieleni jest tu tyle co kot napłakał. Mało wygodne są też przystanki autobusowe, a całości obrazu dopełnia targowisko. Czy tak powinna wyglądać jedna z najważniejszych ulic w...
Na ul. Mickiewicza w Katowicach potrzebne są zmiany. Nie wiadomo tylko, jak pogodzić interesy mieszkańców, miasta oraz właścicieli nieruchomości. A może wcale nie są one ze sobą sprzeczne? Zapraszamy na otwarte spotkanie w tej sprawie.
W Katowicach jest około 400 hulajnóg. Część z nich użytkownicy porzucają w nieodpowiednich miejscach. Na kolejnym spotkaniu z cyklu "Miasta Idei" szukaliśmy sposobu na rozwiązanie tej kwestii.
W Katowicach można wypożyczyć około 400 hulajnóg z kilku różnych firm. Za rok elektrycznych "jeździdeł" dla dorosłych będzie jeszcze więcej. Czy to oznacza jeszcze większy bałagan na ulicach?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.