fot. Tomasz Zakrzewski/archifolio.pl
Trwa konkurs Architektura Roku Województwa Śląskiego. W kategorii 'wnętrze' nominowany do tej nagrody jest projekt gliwickiej pracowni Eksner Industry, która stworzyła Innovation ING Lab w Katowicach. Za projekt odpowiada Wojciech i Magdalena Eksner, Adam Malczyk, Paulina Łobodziec oraz Michał Grochoła.
Główną wytyczną dla projektantów stał się Manifest Agile, pierwotnie odnoszący się do wytwarzania oprogramowania, później zaadoptowany został jako przesłanie uniwersalne i dziś pojmowany jest bardziej jako metodologia pracy.
Jego podstawowym założeniem jest praca w mniejszych zespołach, bliska i efektywna współpraca angażująca także klienta oraz umiejętność szybkiej adaptacji do zmian.
- Dlatego pomieszczenie Labu to głównie otwarta przestrzeń z wydzielonymi różnorodnymi obszarami pracy dla mniejszych zespołów. Obszary te zaaranżowane zostały w taki sposób, aby w zależności od intensywności prac istniała swobodna możliwość podziału i wydzielenia się od pozostałych użytkowników. Do dyspozycji zespołów są stoły projektowe, otwarte pokoje spotkań oraz zamknięte boksy do pracy głośnej. Uzupełnienie podstawowej funkcji stanowi przestrzeń audytorium wyposażonego w multimedialny sprzęt oraz wewnętrzna kawiarnia - opisują swój projekt autorzy.
Dodają, że ściany w łatwy sposób mogą zostać zaadoptowane do rozwieszania kolorowych fiszek, grafików i kanbanów, które są głównymi narzędziami w pracy tego typu. Meble mogą zaś zmieniać swoje lokalizacje, a pomieszczenia gabaryty.
- Jednym z wyraźnych trendów w bankowości jest współtworzenie nowych produktów i usług z klientami. To wymaga zmiany myślenia, działania i sposobu pracy. Innovation ING Lab to przestrzeń, która została specjalnie zaprojektowana, aby się wzajemnie inspirować, rozmawiać i przede wszystkim tworzyć przełomowe rozwiązania - wyjaśnia Małgorzata Jarczyk-Zuber, Chief Innovation Officer w ING Banku Śląskim.
Innovation ING Lab to miejsce pracy interdyscyplinarnych zespołów w ramach Akceleratora ING, specjalnego programu, który powstał by przyśpieszyć wdrażanie innowacyjnych produktów i usług, odpowiadających na realne potrzeby klientów. W praktyce to małe i niezależne zespoły pracowników ING Banku Śląskiego z różnych jednostek, wspierane przez coachów i zewnętrznych ekspertów np. service designerów.
Wszystkie komentarze
co to jest panie Jedlecki ? Polacy nie gęsi i (podobno jeszcze) swój język mają.
To są nazwy własne, nieprzetłumaczalna korpomowa. Nie da się z tym niestety skutecznie walczyć.
W Katowicach język polski jest tak samo napływowy jak angielski.