Elon Musk, wizjoner i miliarder, który buduje rakiety kosmiczne oraz produkuje elektryczne samochody, jest zaproszony do udziału w Śląskim Festiwalu Nauki. Wśród gości być może znajdzie się też amerykańska astronautka Nicole Stott.
Ulica Mariacka wcale nie odżyła dopiero wtedy, kiedy kilka lat temu zmieniono ją w deptak. Ta ulica od samego początku była centrum życia towarzyskiego. Przypominamy jej historię.
Szpital w Pszczynie od 1 sierpnia znów rozpocznie leczenie chorych. Śląski NFZ ogłosił wczoraj, że przyznał mu kontrakt w drodze rokowań.
W Brynowie rozpoczyna się budowa centrum przesiadkowego. Kierowców, którzy korzystają z ul. Jankego i Kościuszki, czekają spore utrudnienia.
Do lokalnych mediów i organizacji ekologicznych zostało rozesłane pismo z groźbami, że jeśli deweloper do 6 sierpnia nie wstrzyma robót na Sarnim Stoku, runą kolejne bloki. Sprawą zajęła się policja.
W Lędzinach radni PiS nie przychodzą na sesje - w lipcu odbyły się aż trzy i ani razu nie udało się zebrać kworum. W rezultacie nie można podjąć uchwały w sprawie ważnych inwestycji, jak budowa żłobka, parkingów czy placu zabaw. - Mamy pieniądze,...
Po niedzielnej ulewie, jaka przeszła przez Bytom, miasto szacuje straty. Znów pod wodą znalazła się ul. Piłsudskiego. To nie pierwszy raz, kiedy oberwanie chmury powoduje zalanie budynków, dróg i i chodników.
Ceny energii w Polsce rosną. Platforma Obywatelska twierdzi, że sposobem na zredukowanie cen węgla przed zimą jest uruchomienie m.in. kopalni Krupiński.
KZK GOP ogłosił przetarg na cztery linie, którymi z miast metropolii będzie można dojechać na lotnisko w Pyrzowicach.
W jednej z bielskich parafii wezwano uczestników niedzielnych nieszporów do modlitwy o ustanie protestów przeciwko reformie sądownictwa. Proboszczem parafii jest brat działacza PiS.
Firma Johnson Matthey będzie produkowała w Gliwicach nowoczesne katalizatory. Pracę w nowym zakładzie już wkrótce znajdzie 350 osób.
Wybory samorządowe 2018. Konkurujący z sobą w Katowicach działacze Forum Samorządowego i Marcina Krupy oraz Platformy Obywatelskiej w jednej sprawie są zgodni. Twierdzą, że w sieci krytykują ich osoby, które posługują się fałszywymi kontami.
W niedzielę po południu grupa osób na rynku w Katowicach zorganizowała akcję "Literiada". Uczestnicy akcji stali z napisem "Konstytucja". W pewnej chwili ktoś ich zaatakował, ale szybko został zatrzymany przez policjantów.
W poniedziałek rano w budynku Urzędu Miasta na rynku w Katowicach pracownicy znaleźli kartkę z napisem "bomba". Cały budynek został ewakuowany.
10 osób zostało rannych w wyniku pożaru, do którego doszło w niedzielę późnym wieczorem w Suszcu koło Pszczyny. Zapaliło się mieszkanie na trzecim piętrze bloku przy ul. Piaskowej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.