- Dla nas, rodziców dzieci niepełnosprawnych, pandemia nic nie zmieniła. My mamy lockdown od momentu urodzenia naszych dzieci - mówi Krystyna Fuławka, która wraz z grupą podobnych sobie rodziców wybudowała w Piasku Dom Kulejących Aniołów.
Za mandaty wlepiane w związku z pandemią, za brutalność, za tłumienie demonstracji Strajku Kobiet. Katowickie biuro pełnomocnika rzecznika Praw Obywatelskich zostało zasypane skargami na policję.
Święta w aurze koronawirusa? O tym, jak je przeżyć? Sama chciałabym to wiedzieć. Widzę, że ludzie siedzą w domach, okopali się, nie mając na nic siły, nie chce im się nawet zadzwonić do rodziny, znajomych, zapytać, co słychać, czy wszystko jest w...
Sąd uznał, że Mariola nie dość dobrze zajmuje się swoim niepełnosprawnym synem. Po długiej rozłące znów są razem. Potrzebują jednak pomocy przy remoncie mieszkania.
Na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej" 24 grudnia zamieszczamy niezwykły rysunek, którego autorem jest Grzegorz Chudy. Inspiracją dla artysty były wydarzenia 2020 roku.
Protesty mogą przygasnąć. Ale ci młodzi i kobiety nie zapomną już, jaką tworzą siłę. Dla nich to chrzest bojowy.
21 grudnia po raz kolejny i niemal niepostrzeżenie dla naszych zmysłów, na północnej półkuli zatriumfowała ciemność.
Przed pandemią w kultowym Pierożku kucharki na wigilię lepiły nawet 10 tys. uszek do barszczu. Ten rok jest jednak najtrudniejszym w kilkudziesięcioletniej historii lokalu, ale załoga wierzy, że bar przetrwa.
Zamknięte hotele i restauracje to dramaty nie tylko przedsiębiorców, ale przede wszystkim zwykłych ludzi. Agnieszka przeszła w hotelu przez wszystkie szczeble kariery, od kelnerki do działu sprzedaży. Straciła pracę, podobnie jak setki innych osób.
- Jest wiele budynków, które są atrakcyjne, przyciągają i sprawiają, że na nowo poznajemy jakieś miejsce - mówi architekt Robert Konieczny. Razem z Tomaszem Malkowskim napisał "Archiprzewodnik po Europie".
Wielka budowla z nadrzeczną przybudówką, która opierała swój ciężar na grubych palach wbitych w dno rzeki zadziwiała wszystkich. To miejsce było dla mieszkańców tajemnicze i niedostępne. Oglądali je tylko z boku.
Na Barborka wszyscy sie dowiedzieli, wiela muszymy dokłodać do wonglo, pokozoł sie jedyn reskiyrujoncy ze swojom "lajbwachom" (strażą przyboczną), a na Nikiszu słychać było "dynto muzyka" (orkiestrę dętą) z "dmuchoczami" i "bimokami" (tak mianowali...
There is a man I know in Gliwice and he won't come out of his home. And this makes me sad.
Gdzie w Katowicach Kazimierz Kutz stawiał pierwsze artystyczne kroki, a gdzie chadzał na kawę i jadał golonko? Tego się dowiedzieć można z multireportażu, który od 18 grudnia prezentowany będzie na internetowej stronie Gazety Wyborczej w Katowicach.
Podczas najbliższych ferii zimowych nie będzie można wyjechać na zimowiska. Co w tym okresie będzie się działo w miastach?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.