Koronawirus wymusi zmiany w miastach. Część będzie miała poważne kłopoty finansowe. Receptą może być ich łączenie się.
Ruch samochodowy nie jest najlepszym możliwym sposobem przemieszczania się po mieście. Zakupy też można robić inaczej. Czas pandemii to moment, gdy można zobaczyć, jak nasze miasta mogą się zmienić.
Pandemia koronawirusa zmieni świat, w którym żyjemy. Zmiany dotkną każdą sferę życia, a to oznacza, że także sposób, w jaki funkcjonują miasta i ich mieszkańcy. Zapraszamy do śledzenia naszej debaty.
Powstanie aplikacja, która podzieli osoby w sklepach na trzy kategorie. Po zakażeniu - czerwony, po kwarantannie - żółty, bez kontaktu z wirusem - zielony. Zieloni mogą liczyć na to, że do sklepu wejdą szybciej.
W jednym miejscu wykaz szpitali, aptek, ośrodków pomocy społecznej czy stacji sanitarno-epidemiologicznych na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
13 szpitali miejskich i pięć szpitali powiatowych otrzyma łącznie 10,3 mln zł dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na walkę z koronawirusem.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach to teraz szpital jednoimienny. Leczą się tu zakażeni koronawirusem z całej metropolii.
Najpierw zniknęli piesi, zamknięto prawie wszystkie sklepy. Ruch na ulicach zamarł, a kto mógł, zamknął się w domu, z niepokojem oczekując tego, co nastąpi. No właśnie, chyba już pora, by na to pytanie spróbować odpowiedzieć.
Nie mamy wątpliwości, że pandemia koronawirusa odbije się na sytuacji gospodarczej i ekonomicznej - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.
Prezydent Marcin Krupa przedstawił Katowicki Pakiet NGO. Wcześniej miasto ogłosiło, jak pomoże przedsiębiorcom.
Antykryzysowa Tarcza Ochrony Mieszkańców to pakiet działań, inicjatyw i środków finansowych, które wspierają miasto, firmy oraz służbę zdrowia podczas walki z epidemią koronawirusa.
Pandemia koronawirusa zmieni świat, w którym żyjemy. Zmiany dotkną każdą sferę życia, a to oznacza, że także sposób, w jaki funkcjonują miasta, a my w nich.
Trudno o dobre pomysły, gdy najpierw trzeba odbudować zaufanie mieszkańców. Do tej pory byli traktowani po macoszemu, ale to się zmieni.
Tętniący niegdyś życiem mysłowicki rynek przez ostatnich 30 lat zdecydowanie podupadł. Podczas środowych Miast Idei wspólnie z mieszkańcami i ekspertami zastanawialiśmy się, jak przywrócić temu miejscu świetność.
Chcemy wyjść poza klasyczne rozumienie konsultacji. Nam nie chodzi o konsultowanie dla samego konsultowania, ale o to, by podnosić i wyrównywać poziom wiedzy - mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczącym zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.