Największym wyzwaniem dla nas w 2023 roku będzie maksymalne utrzymanie stałego tempa rozwoju.
Gdy rozmawiam z prezydentami największych polskich miast w ramach Unii Metropolii Polskich, wszyscy zgodnie mówią, że czeka nas bardzo trudny rok.
Jesteśmy pełni obaw dotyczących tego, co nas czeka w kolejnych latach. Wciąż nie mamy środków z Unii Europejskiej, bez nich gminy nie będą mogły zrealizować wielu inwestycji.
Wchodzimy w decydującą fazę procesu rewitalizacji miasta - w przyszłym roku będziemy finalizować wiele kluczowych inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych.
Sytuacja gospodarczo-ekonomiczna w kraju powoduje, że nie tylko mieszkańcy, ale również samorządowcy z niepokojem patrzą w przyszłość.
Przyszły rok w Tarnowskich Górach to rok wielu inwestycji. Chcemy na nie przeznaczyć ponad 100 mln zł!
Jaworzno stawia na inwestycje i rozwój miasta dla jego mieszkańców. W 2023 roku realizowane będą trwające obecnie inwestycje, jak przebudowa DK 79 z budową estakady w Byczynie czy przebudowa ul. Katowickiej.
Dużą zmianę przyniesie powiększenie strefy płatnego parkowania w III kwartale przyszłego roku. Strefa obejmie właściwie całe śródmieście i część przyległego do niego obszaru - mówi o parkowaniu w Katowicach Maciej Stachura, sekretarz miasta.
Kilkanaście pomysłów na walkę z nielegalnym parkowaniem w Katowicach mają mieszkańcy. Ich zdaniem pomoże to nauczyć kierowców omijania takich miejsc jak trawniki, chodniki i drogi rowerowe.
Od ponad roku Katowice walczą z nielegalnym parkowaniem. Kierowców, którzy łamią przepisy, wciąż nie brakuje. Co można jeszcze zrobić, by uwolnić chodniki?
Każdego dnia katowicka straż miejska wlepia mandaty kierowcom, którzy parkują na chodnikach i drogach rowerowych. Ale - okazuje się - takie kary słabo działają. Co można zrobić, by nauczyć kierowców parkowania?
Od ponad roku katowicka straż miejska podejmuje działania, aby uporządkować parkowanie w Katowicach. Kolejne zmiany w polityce parkingowej wprowadzają władze miasta. Co jeszcze można zrobić, by ukrócić samowolę kierowców?
Jestem krytyczny wobec siebie, to zawsze chciałbym działać szybciej i więcej, ale i tak widzę, że nasz zespół i mieszkańcy zrobili naprawdę wiele - mówi o rewitalizacji Bytomia prezydent Mariusz Wołosz.
Przemiana Bytomia to projekt, który będzie trwał dekady, tak jak przez dekady miasto było niszczone. Efekty zmian już widać. A mieszkańcy są z miasta coraz bardziej dumni. - Bytom pozwala mi żyć, tak jak sobie wymarzyłem - mówi Przemo Łukasik,...
Ponad 160 projektów. Tyle punktów koniecznych zmian liczy bytomski program rewitalizacji. To nie tylko inwestycje w budynki, ale przede wszystkim w ludzi. Zapraszamy do oglądania debaty o przemianie Bytomia.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.