• Miasto Idei Tychach. Tychy to dobre miejsce do życia

  - Tychy nie są już zbiorem osiedli. Dziś to już miasto pełne instytucji, które przesądzają o tym, że to prawdziwe miasto. Mamy też miejski klimat. Wykreowanie tego zajęło w Tychach wiele lat - mówi Daria Szczepańska, wiceprezydent miasta

 • Tomasz Służałek wspomina mistrzowski zespół Zagłębia Sosnowiec. A już w sobotę spotkanie po 30 latach!

  Nasz region szczyci się dwoma tytułami mistrza Polski w męskiej koszykówce. Za tymi sukcesami stoi trener Tomasz Służałek, który zbudował wielkie Zagłębie Sosnowiec. Pod koniec lat 70. ten młody wówczas szkoleniowiec zaczął trenować zespół, który w ciągu kilku lat stał się najlepszy w Polsce. - Uznaliśmy, że trzydziesta rocznica, to dobry moment, żeby znowu spotkać się w hali przy Żeromskiego i powspominać dawne czasy. Dla niektórych z nas, to już ostatni dzwonek - uśmiecha się Służałek. Spotkanie odbędzie się 28 maja o godzinie 17., a rywalem Zagłębia będzie Legia. Przeciwko drużynie z Warszawy zagra obecny - drugoligowy - zespół Zagłębia wzmocniony zawodnikami z Sosnowca, którzy grają dla innych klubów. Na parkiet mają więc wybiec bracia Marcin i Marek Piechowiczowie, Paweł Zmarlak, Tomasz Deja i Paweł Bogdanowicz. Z okazji meczu odbędzie się również turniej dla dzieci, a imprezę ozdobią występy grupy cheerleaderek z Gdyni.

 • Roman Polański w Katowicach

  Reżyser "Pianisty" gościł w NOSPR-ze jako członek kapituły konkursowej Nagrody im. Wojciecha Kilara, współpracownik jej zdobywcy Alexandre'a Desplata, a przede wszystkim jako bohater galowego koncertu "Scoring4Polański".

Co jest grane 24

5370 imprez dziś
Do poczytania
 • Premiery o poszukiwaniu miłości za pomocą czarów i robotów

  Premiery o poszukiwaniu miłości za pomocą czarów i robotów

  TEATR

  W ostatni weekend maja sceny w regionie kuszą nowymi tytułami. Teatromani będą mieć okazję wybrać się z dzieckiem na najnowszy spektakl do Teatru Ateneum lub pojechać na premierę do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Nie przegap!
 • Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

  Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

  blues

  Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie. Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Często już od początku koncertu słuchacze proszą o swoje ulubione numery. Dlatego nigdy na koncercie nie zabraknie takich numerów jak Szósta zero dwie, Nieznajomy przyjaciel, Ciężki dzień, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker, Chory na bluesa i wielu innych. W trakcie koncertu Sławek zachęca publiczność do aktywnego udziału: uczy "amerykańskiego" klaskania na 2 i 4, śpiewania chórków zaś kulminacją każdego koncertu jest chóralnie odśpiewany Chory na bluesa. Koncerty znakomicie sprawdzają się nawet przed publicznością, która raczej bluesa nigdy wcześniej nie słyszała, jak np. koncerty plenerowe z okazji dni miasta, festynu itp. Od kilkunastu lat, Nocna Zmiana Bluesa gra około stu koncertów rocznie! Niemal regułą jest, że każdy koncert owocuje ponownym zaproszeniem. Dlatego nie mogą narzekać na brak zainteresowania! Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Jej koncerty to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!!!

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Dzielny kogut Maniek

  Dzielny kogut Maniek

  animowany

  Ocena 2/6

  Komedia o kogucie, który nie da się zrobić w jajo! Znakomita animacja, pełna przygód akcja i niezłe jaja w komedii o tym, że dla przyjaciół warto wzbić się do lotu, nawet gdy grozi to twardym lądowaniem. Sympatyczny nieletni kogut Maniek zawsze marzył, by zostać mistrzem. W dowolnej dziedzinie. Niestety los rzucił go ku agroturystyce. Krótko mówiąc Maniek jest małym wiejskim kogutem o wielkich marzeniach i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić. Aż do dnia, gdy podstępny rolnik (dla przyjaciół farmer) doprowadza gospodarstwo na skraj ruiny. Maniek wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu.

 • X Men: Apocalypse

  X Men: Apocalypse

  science fiction

  Ocena 3/6

  Tytułowy Apocalypse to pierwszy i najpotężniejszy mutant z uniwersum X-Men, którego od zarania cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, co czyni go nieśmiertelnym i niepokonanym. Gdy budzi się do życia po wielu tysiącach lat, postanawia podbić świat i gromadzi wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest rozczarowany i pozbawiony złudzeń Magneto (nominowany do Oscara Michael Fassbender – ”Prometeusz”). Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek na świecie, którym odtąd niepodzielnie władać będzie Apocalypse. Mimo iż los Ziemi wydaje się przesądzony, Raven (nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence – ”Poradnik pozytywnego myślenia”) i Profesor X (James McAvoy) postanawiają wkroczyć do akcji i z pomocą grupy młodych X-Menów powstrzymać wroga i ocalić nasz świat przed totalnym zniszczeniem.

 • Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

  Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

  science fiction

  Ocena 4/6

  W filmie „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego „Avengers: Czas Ultrona”, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele nowej drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości