Co jest grane 24

5891 imprez dziś
Do poczytania
 • Donald Trump dostał Złotą Malinę dla najgorszego aktora. Grał siebie

  Donald Trump dostał Złotą Malinę dla najgorszego aktora. Grał siebie

  KINO

  Złota Malina dla najgorszego aktora nie jest powodem do dumy. Zwłaszcza jeśli gra się samego siebie. Donald Trump wypada wtedy najwyraźniej wyjątkowo nieprzekonująco. Od 1989 roku nieprzerwanie jednak jego twarz choć na kilka sekund pojawia się w kinie i serialach.

Nie przegap!
 • Sasha Boole w Klubokawiarni Księgarnia

  Sasha Boole w Klubokawiarni Księgarnia

  pop

  Sasha Boole wystąpi 4 października w Klubokawiarni Księgarnia. To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o zakurzony folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten energetyczny – związany z whisky, ciekawymi i budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą. Artysta gra na kilku instrumentach. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał w 2014 roku ponad sto koncertów na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Wydał też drugi album „Survival Folk” i po raz pierwszy przyjechał do Polski na trzy koncerty. Wyszły tak dobrze, że agencja koncertowa Borówka Music zaproponowała mu kontrakt. W ciągu roku ten trubadur zagrał w Polsce ponad 50 razy! Artysta dostał też pierwsze zaproszenia na występy do Czech, Szwajcarii i Niemiec oraz na Islandię, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo entuzjastycznie. Sasha dzielił scenę z kilkoma przedstawicielami sceny alternatywnej, m. in. CeZikiem, Królem, Lilly Hates Roses, Svavarem Knuturem, Henry David’s Gun, Lao Che, King Dude i Strachy Na Lachy.Pora na kolejną trasę Sashy!

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • Oda do radości w wykonaniu Słowaków

  Jedno z najbardziej prowokujących arcydzieł wszech czasów, czyli IX Symfonia Ludwiga van Beethovena zabrzmi w piątek 30 września w Filharmonii Śląskiej.

 • Widowiskowa suma strachów. "Człowiek z La Manczy"

  Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza na pierwszą premierę w tym sezonie. Będzie to musical "Człowiek z La Manczy" Dale'a Wassermana w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

 • W ogrodzie sztuki skazanym na wymarcie. Wystawa w Galerii Szarej

  Kolekcja obumarłych roślin doniczkowych, szkielet niedoszłego drzewka bonzai, klęska urodzaju zbyt gęsto wysianej sałaty. To tylko niektóre z tematów obrazów Pawła Szeibla, które od piątku 30 września oglądać będzie można na wystawie "Pielęgnowanie trudnych sytuacji" w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej "Szara".

 • Znamy zwycięzców 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci

  W niedzielę, po 9 dniach seansów, warsztatów, pokazów, pikników, koncertów i spotkań zakończył się 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Od Krakowa po Gdańsk, młodzi widzowie z prawie 30 miast w całej Polsce oglądali, podziwiali i głosowali. Głosowali też jurorzy. Kto wygrał?

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości