• Biskup poświęcił nowe więzienie

  W Ciągowicach koło Poręby otwarto w piątek nowe więzienie. W listopadzie wprowadzi się do niego 275 skazanych oraz 55 funkcjonariuszy służby więziennej. To miejsce dla osób z pierwszym wyrokiem na koncie i wysokim stopniem samodyscypliny.

 • Wałęsa w Katowicach: Głowa do góry. Zwyciężymy!

  Niemal w każdym mieście, które do tej pory odwiedził, awantura o ?Bolka?. A w Katowicach inaczej. Kwiaty, aplauz i wołanie: ?Wałęsa musi pozostać naszym bohaterem?.

 • W piątek Magazynie Katowice o tym, jak Ewald Gawlik "się kiwnął"

  W piątek w Magazynie Katowice m.in. rozmowa z ks. Piotrem Szarkiem o ewangelikach. Kazimierz Kutz wyjaśnia, dlaczego Ślązacy są jak "kacze gówno", Barbara Szmatloch w kolejnej lekcji śląskiego opowiada jak Ewald Gawlik się kiwnął. Marta Fox wspomina Jerzego Dudę-Gracza,a Ewa Niewiadomska i Piotr Świerczek opisują fenomen festiwalu Ars Cameralis.

Co jest grane 24

7004 imprez dziś
Do poczytania
 • Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24: siła rażenia electro i jazzu

  Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24: siła rażenia electro i jazzu

  MUZYKA

  Od tanecznych rytmów Reni Jusis po wysublimowany jazz Mateusza Smoczyńskiego. Ogłaszamy kolejnych artystów tegorocznej edycji Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, które odbędą się między 25 a 27 listopada w Pałacu Kultury i Nauki.

Nie przegap!
 • Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski

  Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski

  wystawa

  W Muzeum Górnośląskim otwarta zostanie wystawa grafik i rysunków Leona Wyczółkowskiego "Wystarczy światło i czerń", prezentująca mniej znaną twarz jednego z najwybitniejszych polskich twórców, człowieka, który zrewolucjonizował polską grafikę. Na początku wieku, po osiągnięciu sławy w dziedzinie malarstwa, w życiu Leona Wyczółkowskiego rozpoczął się ponad 30-letni okres fascynacji grafiką. Mistrz pędzla rok za rokiem rezygnował z barw, upatrując w brązach i szarościach, a ostatecznie w świetle oraz czerni doskonały środek ekspresji. Rozwijał sztukę rysunku i testował możliwości algrafii, akwatinty, fluoroforty, miękkiego werniksu, wreszcie ukochanej litografii. Na ekspozycji w Muzeum Górnośląskim prezentowane są autolitografie z ekskluzywnego wydania Teki Stowarzyszenia Artystów Grafików Polskich, a także prace z Tek: Huculskiej, Ukraińskiej, Mariackiej, Lubelskiej, Litewskiej, Wawel, Wspomnienia z Legionowa, Wrażenia z Pomorza. Wszystkie prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego. Jest to jedna z większych prezentacji grafik Wyczółkowskiego w polskich muzeach. Kilkadziesiąt prac artysty z lat 1903–1931, z których większość nie była dotąd prezentowana, to esencja jego graficznej twórczości. Są wśród nich subtelne przedstawienia natury, portrety rosłych dębów, delikatnych sosen czy świerków. Obok nich tęskne pejzaże, studia polskiej architektury, w końcu wizerunki osobistości z artystycznych i intelektualnych elit (Chopina, Jasieńskiego, Kossaka, Malczewskiego). Wystawa "Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski" przygotowana przez Agnieszkę Bartków upamiętnia 80. rocznicę śmierci artysty, przypadającą 27 grudnia br. Kurator: Agnieszka Bartków

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Ouija: Narodziny zła

  Ouija: Narodziny zła

  horror

  Kontynuacja przebojowego horroru z 2014 roku, który przy budżecie zaledwie 5 milionów dolarów przyniósł ich ponad 100. Gra w Ouija jeszcze się nie skończyła i przyniesie kolejne śmiertelne żniwo. Znów znajdziemy się w przerażających, pełnych tajemnic zaświatach, gdzie nikomu nie można ufać.W fotelu producenta zasiada sam Jason Blum, odpowiedzialny za produkcję przebojów kinowych z gatunku horroru - m.in. serii "Naznaczony", "Paranormal Activity" czy "Sinister".

 • Dziewczyna z pociągu

  Dziewczyna z pociągu

  thriller

  Ocena 3/6

  Czasem niewinne marzenia zmieniają się w przerażającą rzeczywistość. Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • U pana Ruhuna w centrum Sosnowca można spróbować domowej chińskiej kuchni

  Trzy lata temu chiński inżynier przyjechał do Polski, by rozwijać tu handel hurtowy. Na szczęście dla siebie i wielbicieli azjatyckich smaków nie zapomniał, że gotowanie jest jego pasją. Dziś u Ruhuna Zhanga stołują się nie tylko mieszkańcy Sosnowca, ale i chińscy studenci, którzy zatęsknili za prawdziwą, domową kuchnią.

 • W Le Papillon Noir Francuzi czują się jak u siebie, a klienci pochłaniają Marsylię

  Le Papillon Noir to nowe bistro w Katowicach, które mieści się na parterze kamienicy przy ul. Gliwickiej. Urządzony w paryskich klimatach lokal zaprasza na francuskie naleśniki i aromatyczną kawę, którą wypijemy pod skrzydłami czarnego motyla.

 • Wnętrza w jesiennych aranżacjach. Kominek może pachnieć pomarańczą

  Wraz z nastaniem jesiennej szarugi, zaczynamy spędzać więcej czasu w domu, zatem warto odpowiednio dostosować jego wystrój do specyfiki tej pory roku. Ciepłe koce, miękkie poduchy i płonące świece z pewnością umilą nam długie, chłodne wieczory z książką w ręku, a żywe, optymistyczne akcenty kolorystyczne będą kontrastować z szarością na zewnątrz.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości