• Czarny protest w Katowicach. "Kiedy zaczniecie palić czarownice?"

  Około 500 osób protestowało w niedzielę w Katowicach przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Wielu protestujących miało gwizdki i trąbki, przez co na Stawowej było naprawdę głośno. Skandowano też hasła "Więcej biologii nie katechezy" i "Nie ma miłości bez wolności".

 • Konwent tatuażu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

  Mimo że katowicki konwent tatuażu nie jest jednym z największych w Polsce, przyjemnie było patrzeć na zapełnioną salę w hali MCK, gdzie niesamowite umiejętności artystów wprawiały momentami widzów w osłupienie.

 • Koncert Martina Pribuli nie wystarczył. 'Czas na nową serię'

  Słowak strzelił dwa gole, a z wysokości trybun wyglądało na to, że zapracował również na rzut karny. Sędzia był jednak innego zdania... Starania Pribuli zdały się na nic, gdyż to Olimpia nieoczekiwanie triumfowała na Stadionie Ludowym (5:3). - Rywal trafił nas na początku, a potem mocno stanął z tyłu i nastawił się na grę z kontry. Rzut karny? Moim zdaniem należał się nam. Trzeba o ty meczu zapomnieć. Przed nami kolejny rywal, czyli Wisła Puławy. Mam nadzieję, że tym meczem rozpoczniemy kolejną zwycięską serię - mówi Słowak, którego zespół przegrał pierwszy mecz w sezonie.

Co jest grane 24

5808 imprez dziś
Do poczytania
 • Ostatni bohater w Spodku. Koncert Alter Bridge w listopadzie

  Ostatni bohater w Spodku. Koncert Alter Bridge w listopadzie

  MUZYKA

  Już 16 listopada w Katowicach zagra amerykańska formacja rockowa Alter Bridge. Katowice to jedyny polski przystanek na trasie zespołu, jest więc na co czekać!

Nie przegap!
Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Plan Maggie

  Plan Maggie

  komedia

  Ocena 4/6

  Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

 • Siedmiu wspaniałych

  Siedmiu wspaniałych

  western

  Film akcji w reżyserii Antoine’a Fuqua („Dzień próby”, „Do utraty sił”). W obsadzie znaleźli się m.in. fenomenalny Chris Pratt („Strażnicy galaktyki”, „Jurassic World”), Denzel Washington („Bez litości”) oraz Ethan Hawke („Boyhood”). Za scenariusz odpowiada Nic Pizzolatto, twórca „Detektywa”, jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?

 • Bridget Jones 3

  Bridget Jones 3

  komedia

  Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

 • Ostatnie tajemnice Festiwalu Rawa Blues

  Ilość atrakcji, która w tym roku czeka na miłośników bluesa znacznie przerasta rozmachem poprzednie edycje Rawy Blues. Dyrektor festiwalu i jeden z najznamienitszych polskich bluesmanów, Irek Dudek, wczoraj opowiedział co nas czeka tym razem.

 • Kosmiczna elektronika na Ars Independent. Wywiad z Petrem Adamcem aka...

  O czeskiej scenie elektro, projektowaniu muzyki i elektronice rodem z kosmosu opowiada Petr Adamec, który jako Subject Lost wystąpi już 1 października w Drzwiach Zwanych Koniem, w ramach Festiwalu Ars Independent. Będzie to pierwszy koncert artysty w Polsce.

 • Ostatni bohater w Spodku. Koncert Alter Bridge w listopadzie

  Już 16 listopada w Katowicach zagra amerykańska formacja rockowa Alter Bridge. Katowice to jedyny polski przystanek na trasie zespołu, jest więc na co czekać!

 • Konia z rzędem za Czarnego Konia. 6 edycja Ars Independent

  Lada dzień wystartuje już szósta edycja święta sztuk niezależnych, festiwal Ars Independent. W tym roku organizatorzy podkreślają, że festiwal, mimo iż początkowo interesował się głównie filmem, dziś staje się prawdziwie interdyscyplinarny.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości