• Deon Meyer ?Cape Town?

  I na sam koniec romans książki z filmem, czyli Deon Meyer i ?Cape Town?. Na podstawie tego tytułu powstał serial, w którym gra między innymi Marcin Dorociński. Kapitan policji Mat Joubert ma myśli samobójcze po śmierci żony, która zginęła na służbie jako tajny agent. Nowy przełożony nieustannie prawi mu morały, a nawet wysyła Jouberta do psychiatry. Wkrótce Mat otrzymuje ostatnią szansę, dowódca przydziela mu sprawę seryjnego mordercy, który posługuje się stuletnią niemiecką bronią. Kiedy ginie trzeci mężczyzna, w Kapsztadzie wybucha panika. Teraz Mat musi zmierzyć się nie tylko z naciskami szefa, ale także z szalejącymi mediami. Licznych wątków i tropów w sprawie nic nie łączy. Do czasu Takiego obrotu sytuacji nie spodziewa się jednak nawet kapitan Joubert

 • Deyna? Stefana Szczepłka

  Po dwudziestu latach w końcu się udało. Polski klub awansował do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Futbolowi bogowie sprawili jednak, że do nieba dostał się najsłabszy mistrz kraju od lat. Może oddali nam za to, gdy w pechowych okolicznościach w decydującej fazie odpadała Wisła Kraków? Fakt jest taki, że Legia Warszawa zagra z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona. Dlaczego o tym wszystkim piszę? Ano dlatego, że przydałby się w Warszawie snajper z krwi i kości. Niby jest Nikolić, ale... za kogoś pokroju Kazimierza Deyny prezesi oddaliby wszystkie pieniądze świata. Właśnie o książce ? Deyna? Stefana Szczepłka chciałem słów kilka. Że był to jeden z najlepszych, a może i najlepszy piłkarz w historii Polski, wiedzą wszyscy. Nie brakuje jednak wątków śląskich. Bardzo ciekawy fragment Szczepłek poświęca temu, jak Legia chciała ściągnąć do siebie Gerarda Cieślika. W sprawę zaangażowany był nawet Wiktor Markiefka, przodownik pracy, który na spotkaniu z marszałkiem Rokossowskim, ministrem obrony, zagrozić miał, że albo w Warszawie będą mieli Cieślika albo węgiel. Ta zakamuflowana groźba strajku poskutkowała, bo - jak wiadomo - najlepszy piłkarz Niebieskich pozostał w Chorzowie. Doskonała lektura przed rozpoczynającą się wkrótce Ligą Mistrzów. O Legii, polskiej piłce, europejskich pucharach, Kazimierzu Deynie.

 • Kurt Vonnegut ?Gdy śmiertelnicy śpią?

  Teraz o pułapkach, co prawda nie ofsajdowych, ale takich, w które Kurt Vonnegut wciąga swoich czytelników. ? Gdy śmiertelnicy śpią? to zbiór niepublikowanych dotąd opowiadań amerykańskiego pisarza. Niezwykły styl Vonneguta przenika specyficzne amerykańskie krajobrazy, pełne fabryk, przyczep i przydrożnych barów oraz bohaterów, których marzenia i lęki nieustannie zmagają się z okrutną, a czasem komicznie obojętną, rzeczywistością. Oto opowieści o ludziach i maszynach, o sztuce i sztuczności, o tym, jak niespodziewana fortuna, sława lub miłość potrafią wywrócić zwykłe życie do góry nogami. Ambitny budowniczy dróg w wolnym czasie zawiaduje miniaturowymi makietami pociągów, gdy niespodziewanie do świata fantazji wkracza kobieta jego życia. Powiedzieć, że te opowiadania są fantastyczne, to nic nie powiedzieć

Co jest grane 24

6602 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Dziady cz.II

  Dziady cz.II

  dramat

  Klasyczna inscenizacja cz. II Dziadów A. Mickiewicza. Spektakl wzbogacony o fragmenty pozostałych części "Dziadów "(głównie IV). Jak zwykle świetna muzyka Ewy Korneckiej, w tym przypadku o zabarwieniu etnicznym, znakomicie oddaje klimat starego obrzędu litewskiego.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Mój przyjaciel smok

  Mój przyjaciel smok

  familijny

  Ocena 4/6

  Oto historia chłopca i jego najlepszego przyjaciela Elliotta, który – tak się składa – jest smokiem.

 • Jak zostać kotem

  Jak zostać kotem

  komedia

  Ocena 2/6

  Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota należącego do jego własnej rodziny. Prowadzi to do serii zaskakujących wydarzeń, a bohater może na własnej skórze sprawdzić trafność powiedzenia, że… koty mają dziewięć żyć.

 • Mechanik: Konfrontacja

  Mechanik: Konfrontacja

  akcja

  Ocena 1/6

  Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów.

Tematy ważne dla Katowic
Miasta
Miejsca
Tematy
Praca
Edukacja w Katowicach
Nieruchomości