O rowerach, velostradach i samochodach - zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Marcinem Dworakiem, pełnomocnikiem GZM ds. nowej mobilności.
Badania pokazują, że bezpieczeństwo, a raczej poczucie jego braku, odstręcza aż 70 proc. potencjalnych użytkowników roweru w codziennych podróżach.
Velostrady powstaną po to, by rower był najlepszym sposobem poruszania się między miastami Metropolii.
W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rowery stają się częścią transportu publicznego. Tak jak pociągi, tramwaje, autobusy czy trolejbusy.
Rower w mieście nie powinien być tylko narzędziem weekendowej rekreacji czy sprzętem do uprawiania sportu.
Czym zajmuje się dyspozytor? Jak wygląda naprawa autobusowej opony i co się dzieje z pojazdem po zakończeniu trasy?
Spodek został otwarty w 1971 roku. Od tego czasu w gmachu odbyło się tysiące wydarzeń. W niedzielę, z okazji święta GZM zwiedziliśmy to miejsce.
Przez cały weekend trwa święto Metropolii Kierunek GZM. Z tej okazji zabraliśmy czytelników na zwiedzanie Prezero Areny Gliwice.
Nad katowickim rynkiem rozbłysnął wysoki na ponad cztery piętra neon Kierunek GZM, który będzie promował poznawanie Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii przez cały rok
- W silnie zurbanizowanym terenie kompromisy są koniecznością - mówi o budowie velostrad Marcin Dworak z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia chce wybudować sieć velostrad. Okazało się jednak, że nie będzie to takie proste.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia chce wydać 50 mln zł na budowę velostrady z Katowic do Sosnowca. Problem w tym, że jej przebieg wymaga kompromisów. Wyjściem może być budowa trasy etapami.
Odkryj niezwykłe miejsca i inspirujące historie w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Do wyboru jest prawie dwieście wycieczek. Prezentujemy najciekawsze.
Jak co roku przyłączamy się do akcji Kierunek GZM. Tym razem zabieramy was w trzy miejsca.
W programie tegorocznego Kierunku GZM znalazło się 178 wycieczek oraz 2 wydarzenia specjalne.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.