Mieszkańcy Panewnik protestują przeciwko planom władz Katowic, które chcą wybudować nowy ślad ul. Owsianej. Zdaniem mieszkańców to tylko zdewastuje las i pogorszy jakość życia w okolicy.

Radni z Katowic kluczową decyzję w tej sprawie podejmą w czwartek, 23 listopada. Wtedy podczas sesji rady miasta mają przyjąć nowy plan zagospodarowania części Panewnik. Chodzi m.in. o okolice ul. Owsianej, Panewnickiej i Śląskiej.

Kluczową zmianą jest wyznaczenie nowego śladu ul. Owsianej, która (patrząc od strony ul. Kościuszki) przed pierwszymi zabudowaniami ma odbić na wschód i przez tereny leśne prowadzić w stronę ul. Panewnickiej i jej skrzyżowania z ul. Gościnną. Zamysłem planistów jest ułatwienie przejazdu samochodem przez tzw. zachodnią obwodnicę miasta do autostrady A4 w Chorzowie (węzeł Batory). Plany Katowic nie korespondują z planami Rudy Śląskiej, która na swoim terenie nie planuje obecnie żadnych zmian, jeśli chodzi o przebieg i drożność prowadzącej przez las ul. Gościnnej.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Marcin Ręczmin
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  100 lat za krajami rozwijającymi się. Jak można w XXI wieku, przy takich zmianach klimatycznych choćby myśleć o niszczeniu lasów na terenie zasmrodzonej, zakorkowanej metropolii?
  już oceniałe(a)ś
  19
  1
  Co za idiotyczny pomysł. Czy radni w ogóle znają te tereny? I co to za "planiści", którzy uważają, że na terenach leśnych trzeba poprowadzić drogę?
  A potem i tak wszyscy będą na przejeździe kolejowym przy końcu ulicy Owsianej.
  @Lisbeth
  przejazd na Owsianej już niedługo będzie wiaduktem
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Na każdym (nielicznym) spotkaniu z ludem katowickim, pan prezydent oświadcza, że Katowice mają 40% terenów zielonych. Tę spuściznę można więc zabetonować.
  @Zohar
  Z tego 1/4 jest wycięta.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  po 25 latach czas na wiosnę wykopać towarzystwo Uszokowo-Krupowe. Te same nazwiska od końca XX wieku.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Najpierw prostestują i narzekają że są korki, i chcą nowej drogi żeby rozładować ruch - a teraz prostestują i narzekają że nie można wycinać lasu. Popieram, ale gdzie indziej ta nowa droga miałaby się znajdować?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Sciezke rowerowa autostrade tam zrobcie!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0