Prosimy miasta i gminy o wypełnienie ankiety, która pozwoli dowiedzieć się, na co mogą liczyć seniorzy w swoich miejscowościach: z jakiej infrastruktury mogą korzystać, z oferty jakich zajęć, programów zdrowotnych, wycieczek itp. Taka wiedza pozwoli jeszcze lepiej dopasować ofertę samorządów do oczekiwań osób starszych.

Od kilku lat „Gazeta Wyborcza” prowadzi akcję „DługoWIECZNI”. Publikujemy teksty o potrzebach i aspiracjach osób w starszym wieku, prowadzimy warsztaty i debaty, promujemy aktywność, podpowiadamy, jak dbać o zdrowie.

To bardzo ważne zagadnienia, ponieważ nasze społeczeństwo się starzeje – już co siódmy Polak ma powyżej 65 lat. Chcemy, by seniorzy jak najdłużej pozostawali aktywni, służyli nam swoją wiedzą i doświadczeniem. Wspierają nas w tych działaniach władze miast oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Prosimy miasta i gminy o wsparcie i wypełnienie ankiety, która pozwoli nam dowiedzieć się, na co mogą liczyć seniorzy w swoich miejscowościach: z jakiej infrastruktury mogą korzystać, z oferty jakich zajęć, programów zdrowotnych, wycieczek itp. Taka wiedza pozwoli jeszcze lepiej dopasować ofertę samorządów do oczekiwań osób starszych.

Wyniki ankiet będziemy publikować na łamach „Gazety Wyborczej” i w naszych serwisach na stronie katowice.wyborcza.pl.

Wypełnione ankiety wezmą udział w konkursie, w którym nagrodami są: I miejsce – 10 tys. zł, II i III miejsce – po 5 tys. zł, do przeznaczenia na projekty dla seniorów.

TUTAJ można pobrać ankietę do wypełnienia. Tutaj można przeczytać regulamin konkursu.

Więcej
    Komentarze