Dlaczego tak istotna jest idea samorządności i społeczeństwa obywatelskiego? Czemu warto działać i angażować się w sprawy społecznie ważne? Tego dowiedzą się uczestnicy zajęć w ramach MAU, czyli Młodzieżowej Akademii Umiejętności, które już odbyły się w Bielsku-Białej i Katowicach, a teraz planowane są w Rybniku i Gliwicach.

MAU to cykl warsztatów dla młodzieży z województwa śląskiego, koncentrujących się na wzmocnieniu umiejętności praktycznych i kompetencji miękkich. W pierwszym etapie cyklu uczestnicy omówią tematy związane z ideą samorządności i społeczeństwa obywatelskiego oraz dowiedzą się, że warto działać i angażować się w sprawy społecznie ważne. Przekonają się również, że instytucje samorządowe dają możliwości, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Szkolenia w ramach MAU skierowane są do radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, młodzieżowych rad miast, gmin i powiatów, członków młodzieżowych organizacji formalnych i nieformalnych oraz osób indywidualnych w wieku od 15 do 25 lat. Obecnie trwają zapisy na warsztaty, które odbędą się 16 listopada w Rybniku i 17 listopada w Gliwicach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronie mlodzi.slaskie.pl.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze