Dlaczego tak istotna jest idea samorządności i społeczeństwa obywatelskiego? Czemu warto działać i angażować się w sprawy społecznie ważne? Tego dowiedzą się uczestnicy zajęć w ramach MAU, czyli Młodzieżowej Akademii Umiejętności, które zaplanowano w sześciu miastach regionu.

MAU to cykl warsztatów dla młodzieży z województwa śląskiego, koncentrujących się na wzmocnieniu umiejętności praktycznych i kompetencji miękkich. W pierwszym etapie cyklu uczestnicy omówią tematy związane z ideą samorządności i społeczeństwa obywatelskiego oraz dowiedzą się, że warto działać i angażować się w sprawy społecznie ważne. Przekonają się również, że instytucje samorządowe dają możliwości, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Szkolenia w ramach MAU skierowane są do radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, młodzieżowych rad miast, gmin i powiatów, członków młodzieżowych organizacji formalnych i nieformalnych oraz osób indywidualnych w wieku od 15 do 25 lat. Szkolenia odbędą się 26 października w Bielsku-Białej, 27 października w Katowicach, 16 listopada w Rybniku, 17 listopada w Gliwicach, 23 listopada w Lublińcu i 24 listopada w Częstochowie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na poszczególne spotkania obowiązuje rejestracja za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronie mlodzi.slaskie.pl.

Mikołaj Chrzan poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem