Więcej
  Komentarze
  Mieszkam w Berlinie, tu wiele kamienic jeszcze nosi ślady ostrzału. Zawsze mnie to boli, nawet jeśli to Niemcy byli za to odpowiedzialni.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Bardzo ciekawy artykuł! Oby więcej takich!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Dziękuję za spacer. Polecam jeszcze przyjrzeć się kamienicom na Zamenhofa (wschodnia strona). Ulica krótka, łatwo znaleźć.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Ślady po ambicjach niewysokiego krzykacza, który twierdził że pewne nacje roznoszą choroby. "Naród, który nie pamięta własnej historii, skazany jest na powtórne jej przeżycie."
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Nie zapomniałem, to Wy go nie nadaliście.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No nie byłbym taki pewny. To mogą być jeszcze z powstania śląskiego.
  @kristofoser W Beuthen, bo taką nazwę nosił obecny Bytom, czyli dla ślązaków , Bytoń, nie toczyły się jakiekolwiek walki powstańcze. To mogą być ślady po pijanych sołdatach, wiele miesięcy po zakończeniu wojny. Sam, jako dziecko byłem świadkiem strzelaniny na "Pogodzie" jeszcze w 1946 roku.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @freitag23 Aha - zatem Powstańcy wcale nie ostrzelali pomnika Bismarcka w parku, Bytom wcale nie jest wyszczególniony na pomniku Nieznanego Żołnierza z datą 1919, a w czasie drugiego Powstania, alianci wcale nie kazali wycofać się Powstańcom z zajętych terytoriów bytomskich, tak? Interesujące :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  sląsk - małpa - zegarek 70 lat po wojnie tyle śladów ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  1