Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Warto zaznaczyć, że to już drugi basen(y) który zniszczyli w parku. Pierwszy był na tyłach ośrodka harcerskiego - ruiny są do dzisiaj. Co do Fali - to chyba najbardziej do jej likwidacji przyczynił się największy wizualizator i likwidator Parku - Pan Godlewski. W dużej mierze dzięki niemu nie ma Fali, wąskotorówki (nie licząc śmiesznych 800mb), Kapelusza, pełnej Elki i paru tysięcy drzew w parku...
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Szkoda na to patrzeć. Dawno temu "oni" pobudowali wille w jednej części parku, potem zlikwidowano elkę, aut w parku więcej niż na Kościuszki w godzinach szczytu. Remont stadionu to też jakaś komedia, raczej tragiczna. Za stadionem GKS zlikwidowano ogródki działkowe i został dziki teren, który pewnie zostanie zabetonowany. Jedne knajpy nie dostają pozwolenia na sprzedaż alkoholu, inne się łączą, rybka ponoć nie płaciła czynszu... Teraz okazuje się że Fala jest do niczego. Komu tak strasznie zależy na likwidacji parku?
  @piotrslimak Masz cholerną rację ...
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @piotrslimak a co zły teren pod inwestycje ? część już sprezedali pod wille !
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Panowie! Co by tu jeszcze spier....ć?
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  No proszę, a tak kolega z redakcji, pan Jedlecki, sławił swojego czasu pana Godlewskiego, współodpowiedzialnego za tę ruinę.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Ale na Stadion Śląski 560 mln było!!!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  setki milionów poszły na jakieś staliwne krokodyle, poprawki, usterki, niedoróbki na stadionie sląskim, a tu nie ma 20-30 mln na remont kąpieliska, które odwiedzało 30 k ludzi. po prostu para do gwizdka. ręce opadają.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Sprawa "Fali" nadaje się do zgłoszenia prokuraturze jako podejrzenie popełnienia przestępstwa najpierw przez Andrzeja Kotalę prezesa w latach 2008-2011,a potem grabarza Arkadiusza Godlewskiego 2011-2015, którzy bacząc jedynie na swoje interesy zaniedbali i zaniechali remontu kapieliska skazujac go na ruinę. Przez 8 lat na Falę wydano w ok. 300 tys. złotych, tylko na zasypanie niektórych basenów, wyburzenia szatni i wykonanie ogrodzenia , ponieważ uszczuplono teren kąpieliska o połowę. W tym samym czasie wydano 1,3 mln złotych na pomalowanie!! asfaltu i wykonanie wykorytowanej i wysypanej żwirem ścieżki dla kijkarzy czy biegaczy, za 1,5 miliona zakupiono do dziś nie uruchomiony złom do Wesołego Miasteczka,które już jest tylko w kilku % parkowe; przepłacono koszt 1 odcinka "Elki" -koszt ponad 30 milionów złotych itd. itp. Stowarzyszenie NASZ PARK skieruje sprawę Fali do zbadania przez prokuraturę. Kolejna czekajaca nas sprawą jest Kapelusz - rzekomo niezdatny do użytku i chyba jak inne obiekty zostanie wycięty z Parku, bo nie warto go remontować. Wszystkie sprawy dwóch ostanich grabarzy Parku należy zbadać i pociagnąć do odpowiedzialności, ale na to trzeba społecznego poparcia dla działań Stowarzyszenia Nasz Park. Czekamy na odzew.
  @elka2312 100% racji.To w jakim stanie jest obecnie park i jego obiekty to skandal.Co chwilę coś z parku ubywa a winnych oczywiście nie ma.Ja tak dalej pójdzie to ostaną się tylko drzewa (te też wycinają na potęgę ) i rozlatujące się alejki.Na widok zdewastowanej "Fali" serce pęka. To był pod wieloma względami świetny obiekt i od strony architektonicznej i funkcjonalnej, znakomicie wpisywał się w otoczenie parku.O takie obiekty powinno się dbać szczególnie.Co to za idiotyczny pomysł z budową basenu na obrzeżach parku?! !Dlaczego nie wykorzystać i ocalić tego co jeszcze zostało z tego kąpieliska?! Czy tam w parkowej dyrekcji zalęgło się stado baranów?! Park od lat potrzebuje dobrego gospodarza a spełnia rolę przechowalni partyjniaków, tylko parking pod dyrekcją się rozrósł.W ostatniej chwili po społecznym proteście uratowano od obklejenia styropianem piękny budynek dyrekcji,takich tam mają fachowców.Jestem w parku bardzo często i doskonale pamiętam jak wyglądał w czasach świetności, od razu podnosi mi się ciśnienie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @elka2312 Absolutnie popieram. Utwórzcie stronę (np. FB, gdziekolwiek) dla uruchomienia akcji ogólnośląskiej. FALA wróci i uderzy !
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  I jeszcze jedno: należy natychmiast sprawdzić w trybie kontroli społecznej czy planowana likwidacja 'Fali' nie jest następstwem wcześniejszego ustalenia z 'potencjalnym' inwestorem w tym miejscu (centrum kongresowe, parking, ośrodek szkoleniowy dla kierownictwa itd. itp ... ) Piszę bo nie wierzę że nie da się znaleźć funduszy na renowację "Fali" - to zwyczajnie dziwnie pachnie...
  już oceniałe(a)ś
  9
  0