W centrum Katowic powstał mural z podobizną Krystyny Bochenek. Znana dziennikarka i senatorka zginęła 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie w Smoleńsku. Mural zdobi kamienicę przy ul. Wojewódzkiej 48, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Francuską. Dzieło doskonale widać, gdy pojedziemy lub pójdziemy ulicą Wojewódzką w kierunku Biblioteki Śląskiej czy Akademii Muzycznej. Widzą je także pasażerowie pociągów jadących w kierunku Sosnowca, bo kamienica sąsiaduje z torami kolejowymi. Mural - zarówno projekt, jak i wykonanie - to dzieło grupy NIETAK. Łukasz Zasadni wykorzystał w tym projekcie zdjęcie wykonane kilkanaście lat temu przez Bartłomieja Barczyka. Pomysł na mural rzuciła 'Gazeta Wyborcza', a partnerem wydarzenia jest miasto Katowice.
Więcej
  Komentarze
  Fantastyczny pomysł upamiętanienia Pani Redaktor Krystyna Bochenek, bardzo pasujący do bohaterki!!!!!!!!!!!! Bardzo szkoda, że nie ma Jej już z nami!!!!!!! CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!!!!!!!
  Szkoda, że pisowscy aktualni gospodarze radia Katowice z ulicy Ligonia nie wpadli na pomysł umieszczenia tablicy pamiątkowej na budynku !!!!!!!!!!!!! Taka to "małość" tych gospodarzy!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `