Pan Marcin chciałby przejąć mieszkanie socjalne, w którym mieszkał ze starszym panem. Urzędnicy wyjaśniają, dlaczego nie mogą się na to zgodzić.
Oczekujemy szacunku i zrozumienia, że samorząd działa dla mieszkańców, że to oni nim są, a nie żaden prezydent czy burmistrz.
- Przez dwadzieścia lat kołem napędowym wielkich przemian naszego miasta była kultura. Teraz stawiamy na naukę - mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.
Sylwestrowa Moc Przebojów odbędzie się w tym roku przy Stadionie Śląskim. Najlepiej dojechać tam komunikacją miejską.
Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, zapowiada przygotowanie dokumentacji wyburzenia Stadionu Zimowego przy ul. Zamkowej.
Zarząd województwa śląskiego podjął decyzję o wszczęciu procedury odwołania ze stanowiska Marii Czarneckiej, dyrektorki Muzeum Śląskiego.
W środę w Katowicach na ulicy Obrońców Westerplatte tramwaj potrącił pieszą, a później na ul. Chorzowskiej wjechał w tramwaj samochód.
W żywych szopkach stoją osły, owce, lamy, w Szczecinie pojawiły się w niej nawet kangury, a w Krakowie kot. Zwierzęta przyciągają tłumy, ale ekolodzy przekonują, że w XXI wieku nie musimy wykorzystywać ich do rozrywki.
- Podjąłem decyzję, że od 1 stycznia Jarosław Makowski zostaje powołany na wiceprezydenta Katowic - zapowiedział w środę Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Około 50 osób przyszło w bożonarodzeniowy wieczór pod szpital przy ul. Reymonta w Katowicach, by zaśpiewać kolędę dla swojej chorej przyjaciółki Anny. Nagranie wzrusza i robi furorę w sieci.
Damian Dąbrowski, kierownik stacji meteorologicznej w Planetarium Śląskim, informuje, że mimo astronomicznej zimy nadal będzie ciepło. W województwie śląskim do piątku, 29 grudnia temperatury na plusie.
Coraz więcej księży rezygnuje z chodzenia z kolędą od drzwi do drzwi. Odwiedzają tylko tych, którzy wcześniej się zapisali. Co grozi w Kościele za nieprzyjęcie kolędy? - NIc - zapewnia ksiądz Rafał Bogacki, rzecznik archidiecezji katowickiej.
Sosnowiec ogłosił przetarg na sprzedaż gminnej działki przy ul. Gwiezdnej. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego określa te grunty jako teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
W czasie zarazy ludzie zawsze uciekali z miasta, najchętniej na wieś. Potem jednak zwykle wracali. Dziś to nie jest już takie oczywiste, ale śródmieścia wcale się nie poddały. Dowód to okolice Strefy Kultury w Katowicach.
Miasta powstały po to, żeby ułatwić ludziom wymianę. Nie tylko dóbr, doświadczeń, idei, ale również opowieści. Musiały być zwarte, dobrze zorganizowane i wygodne do życia. Jaką mamy dziś opowieść o mieście? To skomplikowane.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.