Zabrze zbuduje dwa centra przesiadkowe do końca 2023 roku. Inwestycja jest warta około 120 mln zł.
Lekarze z oddziału toksykologii w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu złożyli wypowiedzenia. Odchodzą lekarze z oddziału ratunkowego. Ewa Fica, p.o. dyrektora popadła też w konflikt z anestezjologami. Niezadowoleni są lekarze z innych oddziałów, bo...
Algorytmy i odpowiednie oprogramowanie powinny nam pomóc w rozładowaniu zatorów - mówi o budowie ITS w Tychach wiceprezydent Maciej Gramatyka. Ale podkreśla, że o jakości życia w mieście decydują też inne inwestycje.
Pandemia to dobry moment na refleksję o tym, czym w ogóle jest rozwój. Nowe budynki, stadiony, drogi. To wszystko jest ważne, ale jest coś jeszcze, co często rządzącym ucieka.
Wielu mieszkańców Górnego Śląska wywodziło się ze wsi i nawet ci, którzy pracowali w przemyśle i górnictwie, kultywowali tradycje, z którymi przyjechali do miasta ze swojej miejscowości.
Kożdy, nawet jak sie do tego gośno niy prziznowo, cegoś sie lynko. Jedyn choroby i lazarytu, drugi, że komornik przikleji na jego gyszeft "kukoły" (lakowe sztymple - pieczęcie) i bydzie musioł chodzić po "fechcie" (prośbie), a jeszce inksi, że skuli...
Jolanta Wadowska-Król, dzielna lekarka nazywana Matką Boską Szopienicką, będzie doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Senat uczelni właśnie rozpoczął procedurę.
Szpital Megrez w Tychach od końca marca zajmował się tylko pacjentami zakażonymi koronawirusem. Teraz będzie placówką "hybrydową", co oznacza, że nadal będzie się zajmował leczeniem COVID-19, ale równocześnie wznawia przyjęcia pacjentów...
Drużyny AMP Futbol Ekstraklasy mają za sobą drugi turniej o mistrzostwo Polski. W Bielsku-Białej pierwsze miejsce wywalczyła Legia Warszawa AMP Futbol.
Założony przez Habsburgów browar w Cieszynie jest najdłużej nieprzerwanie działającym takim zakładem w Polsce. Przetrwał wojny zmiany ustrojowe, ale może nie przetrwać epidemii koronawirusa.
100 lat temu na Górnym Śląsku nie dało się żyć i funkcjonować w oderwaniu od Niemców i na przekór nim. Dogadać się pomagała piłka nożna.
Pandemia mocno uderzyła w miłośników biegania, którzy tydzień po tygodniu dowiadywali się o odwołaniu kolejnych imprez. Organizatorzy Silesia Marathonu na szczęście się nie poddali.
Koleje Śląskie chcą wprowadzić na obsługiwanych przez siebie trasach dwa przystanki na żądanie: w Zabrzegu oraz Dąbrowie Górniczej-Pogorii.
Katolicka aktywistka z Bielska-Białej chce, by patronem ulicy został związany z tym miastem ojciec Jana Pawła II. Urzędnicy poprosili o pomoc Instytut Pamięci Narodowej. Rozpętała się burza.
Z powodu koronawirusa w niedzielę odbędą się tylko dwa mecze ligowe. Z drużyn z naszego regionu wolne mają GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.