Kolejne mobilne punkty szczepień staną w ten weekend w Szczyrku i Raciborzu. Będzie się można zaszczepić przeciwko koronawirusowi bez wcześniejszego zapisu.
W piątek tuż po godz. 16 doszło do wypadku na DTŚ w Katowicach. Zakorkowana jest trasa w kierunku Chorzowa. Od ronda do Silesia City Center.
Australijska firma górnicza Prairie Mining Limited złożyła pozew przeciwko Polsce. Firma twierdzi, że polski rząd blokuje rozwój należącej do niej kopalni Dębieńsko w Czerwionce-Leszczynach i żąda gigantycznego odszkodowania.
W piątek 11 czerwca 2021 r. rozpoczną się rozgrywki w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2020. Impreza została przesunięta o rok z powodu pandemii koronawirusa. Mecze będzie można oglądać w niektórych lokalach.
Przygotowywana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki nowelizacja prawa oświatowego zakłada, że decydujący głos w sprawie wyboru dyrektora szkoły, jego zawieszenia i odwołania będzie mieć kurator. On zdecyduje też, które organizacje będą mogły...
Podczas próby zatrzymania w Mierzęcicach 39-letniego Ukraińca policjant z Krakowa zgubił pistolet. Broń odzyskali mundurowi z Dąbrowy Górniczej.
Borys Budka, szef PO potwierdził, że spotka się 14 czerwca z Donaldem Tuskiem. Tematem rozmowy ma być jego powrót do krajowej polityki.
Władze Katowic chcą urządzić w domu Wojciecha Kilara Centrum Edukacji Muzycznej. Dyrektor sąsiadującego z tą posesją domu dziecka martwi się, że nie będzie gdzie parkować.
Na terenie jednego z bloków w Elektrowni Jaworzno pojawiło się wielkie zadymienie. Na miejsce wezwano 18 zastępów straży pożarnej.
Do groźnego wypadku doszło w piątek na autostradzie A1 w Czerwionce-Leszczynach. Zderzyły się trzy samochody. Jednego z kierowców śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala.
Organizatorzy przenieśli tegoroczną edycję katowickiego OFF Festivalu na sierpień 2022 r. W ubiegłym roku festiwal też się nie odbył. W te wakacje w Dolinie Trzech Stawów zabrzmi jednak muzyka, ale w innej formule.
W ciągu minionej doby w województwie śląskim przybyło jedynie 36 osób zakażonych koronawirusem. To pojedyncze przypadki w miastach i powiatach. W śląskim zmarły dwie osoby.
W Dąbrowie Górniczej trwają przygotowania do otwarcia pierwszego sklepu socjalnego w Zagłębiu Dąbrowskim.
- Najpierw wyjaśniali, że kupili psa, aby szczekał i oznajmiał, kiedy ktoś się zbliża do domu, ale szybko szczekanie im zaczęło przeszkadzać - mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt, które interweniowało w Wodzisławiu Śląskim.
Usunięto tablicę, która upamiętniała Stanisława Makarskiego. Wróci po renowacji, a wraz z nią zmieni się również miejsce, w którym hitlerowcy powiesili kolejarza.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.