Przy projektowaniu dróg rowerowych gminy będą mogły skorzystać z konsultacji eksperckich, które oferuje Metropolia.
W jaki sposób samorządy mają sobie radzić z trudną sytuacją finansową? Czy receptą może być rekomunalizacja części miejskich usług? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć podczas spotkania w cyklu "Miasta Idei", które odbyły się we wtorek.
Jaworzno sprywatyzowało wiele lat temu swój zakład, odpowiedzialny za odbiór śmieci od mieszkańców. Obecny prezydent uważa, że eksperyment się nie udał. Miasto ponownie samo zajmie się odpadami. Czy rekomunalizacja miejskich usług to nowy trend w...
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Miasta Idei. Tym razem przyjrzymy się, jak Jaworzno postanowiło poradzić sobie z rosnącymi cenami śmieci.
W tym roku zaczną w Katowicach działać kolejne dwa centra przesiadkowe. Kierowcy muszą się liczyć z tym, że jeśli wybiorą dojazd do centrum samochodem, zapłacą więcej za parkowanie. Zmieni się też strefa płatnego parkowania
Władze Katowic od kilku lat próbują zmienić zasady poruszania się kierowców po centrum miasta. Najważniejsze wyzwanie ciągle jednak przed nimi. Eksperci zgodnie przyznają, że kluczowe będą zmiany dotyczące parkowania w śródmieściu Katowic
Wkrótce katowiccy radni mają przyjąć uchwałę o karcie mieszkańca. Umożliwi ona zniżki w miejskich instytucjach i pozwoli płacić mniej za parkowanie niż przyjezdni.
Nie będzie łatwo, ale nie ma innego wyjścia. Kierowcy, którzy każdego dnia krążą po centrum Katowic w poszukiwaniu wolnego miejsca do parkowania, będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia.
Koronawirus wymusi zmiany w miastach. Część będzie miała poważne kłopoty finansowe. Receptą może być ich łączenie się.
Ruch samochodowy nie jest najlepszym możliwym sposobem przemieszczania się po mieście. Zakupy też można robić inaczej. Czas pandemii to moment, gdy można zobaczyć, jak nasze miasta mogą się zmienić.
Pandemia koronawirusa zmieni świat, w którym żyjemy. Zmiany dotkną każdą sferę życia, a to oznacza, że także sposób, w jaki funkcjonują miasta i ich mieszkańcy. Zapraszamy do śledzenia naszej debaty.
Powstanie aplikacja, która podzieli osoby w sklepach na trzy kategorie. Po zakażeniu - czerwony, po kwarantannie - żółty, bez kontaktu z wirusem - zielony. Zieloni mogą liczyć na to, że do sklepu wejdą szybciej.
W jednym miejscu wykaz szpitali, aptek, ośrodków pomocy społecznej czy stacji sanitarno-epidemiologicznych na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
13 szpitali miejskich i pięć szpitali powiatowych otrzyma łącznie 10,3 mln zł dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na walkę z koronawirusem.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach to teraz szpital jednoimienny. Leczą się tu zakażeni koronawirusem z całej metropolii.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.