Nie damy sobie zabrać przyszłości! - z takim hasłem w piątek 23 września przez Katowice przeszła młodzież w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Młodzież, która zebrała się w piątek na rynku w Katowicach o godz. 13, wyruszyła następnie przez centrum miasta pod siedzibę Tauronu przy ul. Chorzowskiej. - Wasza bierność nas zabija! - skandowali młodzi ludzie, którzy przyszli na strajk.

- Nie dla węgla! - krzyczało kilkadziesiąt młodych ludzi, przechodząc przez ul. 3 Maja w stronę placu Wolności. Niektórym towarzyszyli także rodzice. - Obecne ceny energii przyniosły firmom jak Tauron, PGN czy Orlen milionowe zyski, to jest żerowanie na obywatelach - krzyczeli młodzi pod siedzibą Tauronu w Katowicach. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Hasła antykapitalistyczne w kraju narodowo - socjalistycznym, niewiele rozumieją na razie z polityki nauczą się oby nie za późno.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Skala oderwania od rzeczywistości tych młodych Goroli jest wyjątkowa. Za dużo warszawskich wielkomiejskich wpływów i niewiele w głowach zostaje.
  Polski pisowski zarząd doprowadził do tego, że nawet tutaj na Górnym Śląsku węgla nie ma albo jest bardzo drogi. Idzie potężny kryzys, może brakować prądu lub gazu a oni mówią o odchodzeniu od węgla, którego tak bardzo brakuje. Chcą nas do katastrofy doprowadzić
  @WarMan044
  Masz potężne braki wiedzy o świcie. W ramach uzupełnienia edukacji polecam pozycję: David Wallace - Wells " Ziemia nie do życia. Nasza planeta po globalnym ociepleniu." Odrobina lektury nawet Górnoślązakowi nie zaszkodzi, 120 lat temu na Śląsku modne było czytanie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1