Czym są technoskamieniałości? Czy grzyby przyczynią się do stworzenia ubrań zatrzymujących promieniowanie radioaktywne? Co oznacza czytanie wody? Odpowiedzi przynoszą prace prezentowane w Rondzie Sztuki na fascynującej wystawie "Przyleganie".

Na ekspozycji oglądać można obiekty, instalacje, video arty, tkaniny i performansy kilkunastu artystek i artystów nie tylko z Polski, ale również z Brazylii, Słowenii, Holandii, Niemiec, Czech. Wpisują się one w nurt land artu – sztuki ziemi, której największy rozwój przypadł na lata 70. XX wieku.

– Wystawa zbudowana jest wokół metafor geologicznych – mówi Marta Lisok, kuratorka wystawy. – Zaproszeni artyści i artystki od dłuższego czasu badają materię ziemi, podejmując próby jej odczytania. Grunt objawia się w ich pracach jako efekt skruszonych hierarchii i pozostałość po różnorodnych formach życia – podkreśla.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze