Są młodzi i pełni energii. Nie lubią stagnacji. Chcą działać dla swojego otoczenia. Podejmują ciekawe inicjatywy. W ramach redakcyjnego cyklu "Śląskie dla Młodych" prezentujemy sylwetki ludzi z pasją, którzy są aktywni i aktywizują swoich rówieśników, sąsiadów oraz lokalną społeczność.

Wojciech Wydmański ma 19 lat i jest studentem prawa Uniwersytetu Śląskiego. Jest także radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, gdzie zasiada w komisjach: rewizyjnej oraz statutowo-regulaminowej. Wcześniej, jeszcze jako uczeń II LO im. Emilii Plater, był wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta w Sosnowcu.

Jako radny MSWŚ Wojtek uczestniczył ostatnio w roli eksperta z głosem doradczym w komisji konkursowej oceniającej oferty składane w ramach konkursu na zadania publiczne województwa śląskiego, dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Spodobały mu się pomysły szkoleń dla ratowników wodnych, mających latem pilnować osób wypoczywających na kąpieliskach oraz warsztatów udzielania pierwszej pomocy adresowane do uczniów.

Wśród ofert konkursowych bardzo brakowało mu jednak takiej, która byłaby odpowiedzią na problem cyberprzemocy. Tematem walki z nienawiścią w internecie, której doświadcza coraz więcej młodych ludzi, Wojtek zamierza zająć się zatem sam jako młodzieżowy radny.

"Młodzi wspólnie dla " promuje zagłębiowskie miasta

Wojtek jest także wiceprezesem stowarzyszenia „Młodzi wspólnie dla”, którego celem jest promocja Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego oraz integracja i aktywizacja młodych mieszkańców regionu.

Stowarzyszenie angażowało się m.in. w organizację 115-lecia Sosnowca. Z tej okazji pomagało przy przygotowaniu koncertów, zbiórek charytatywnych, konkursów i innych wydarzeń. Zorganizowało także grę miejską, w którą wciągnęło sosnowiecką radę seniorów.

Stowarzyszenie zajmuje się również promowaniem tradycji i historii regionu oraz angażuje się w akcje związane ze zdrowiem i ekologią.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem