Więcej
  Komentarze
  Dziesiąty slajd - czyli Chata po zbóju alias Pyszna stajenka. Skąd mk wziął/a Bojków? Głuchota przy oglądaniu czy analfabetyzm? Przecież to Bąków przy DK 81, koło Strumienia. A swoją drogą to w normie tego programu. W tymże odcinku realizatorzy udali się na rynek do Bąkowa. Który nigdy nie miał żadnego rynku. A że byli na rynku w Strumieniu, to przecież nieważne, prawda?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ale co ma sama Gessler do tego, jak właściciele zarządzają knajpami PO rewolucjach? Choćby Pyza Śląska - przecież to patologia, zdziwiłam się, że w ogóle byli w stanie choć przez moment udźwignąć rewolucję. A że wrócili do dawnych nawyków... Najczęściej problem z knajpą = problem z ludźmi: właścicielami, personelem lub jednym i drugim. Czasem ewidentnie Gessler się myli, ale w większości przypadków powyżej - wina właścicieli, że nie potrafili utrzymać poziomu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kto to w ogóle jest ta pani Gessler ? Co ona wiedziała o naszej słynnej kawiarni-cukierni "Liborius Otto" a potem "Kryształowej" ? Przecież to świat jej kompletnie obcy kulturowo, czego dowodem był chociażby ostatni wystrój "Kryształowej'. Upadek tego miejsca to wymazanie pięknej tradycji i "geniuszu miejsca" przy dawnym Rynku w Katowicach. Rzecz jasna tradycja i duch tego miejsca i samego Rynku jest także obca obecnym (I poprzednim) władzom Katowic. Dla tych ludzi obskurny jarmark na Rynku to prawie Monachium czy Wiedeń . Prawie robi różnicę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Całe te "rewolucje" to jedynie przedsięwzięcie medialne. Liczy się oglądalność. Nadal jesteśmy za biedni by regularnie bywać w restauracjach. Niestety. Wystój, czy też kolor firanek niewiele tu zmieni. W artykule chyba zapomniano pokazać restaurację (dawna kawiarnia Kryształowa) w Katowicach, którą to Pani Gessler firmowała swoim nazwiskiem. "Wspaniała" restauratorka oczywiście ... splajtowała. Bardzo szkoda, że "przy okazji" Katowice bezpowrotnie utraciły wspaniałe miejsce ze starannie zachowanym, wręcz zabytkowym przedwojennym wystrojem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0