fot. materiały UM Katowice
1 z 8
Dziesięć lat temu Urząd Miasta zlecił zrobienie lotniczych zdjęć wybranych miejsc w Katowicach. Oglądane dziś są dowodem na to, jak szybko zmienia się miasto. Niektóre miejsca wyglądają zupełnie inaczej. Zobaczcie sami.
Na powyższym zdjęciu można zobaczyć budowę Ronda Sztuki i nowych przejść pod rondem. Siatką przykryto też skrzydła pomnika Powstańców Śląskich przy rondzie. Okazało się bowiem, że są w złym stanie i pilnie trzeba je naprawić.
fot. materiały UM Katowice
2 z 8
Dworzec PKP w Katowicach zniknął już z powierzchni ziemi. Nie ma też kompleksu obskurnych przystanków autobusowych na placu Szewczyka. Dziś jest tu Galeria Katowicka.
fot. materiały UM Katowice
3 z 8
To kopalnia Kleofas przy ul. Obroki. Zakład został już zamknięty, a większość budynków na jego terenie zrównano z ziemią. Na razie nie wiadomo, co tu powstanie.
fot. materiały UM Katowice
4 z 8
Piękny kościół w Dębie przy ul. Chorzowskiej nadal tu stoi, ale obok wyrósł kompleks biurowców Silesia Business Park, który wybudowała firma Skanska. Dwa z nich są już gotowe, trwa budowa trzeciego, a wkrótce rozpocznie się stawiania czwartej wieży.
fot. materiały UM Katowice
5 z 8
Silesia City Center, czyli największe centrum handlowe w Katowicach, też zostało już rozbudowane. Na tym zdjęciu nie ma także osiedla Dębowe Tarasy, które już wpisało się w panoramę Katowic.
fot. materiały UM Katowice
6 z 8
Kolejne już historyczne zdjęcie. Dom Prasy wciąż jest siedzibą lokalnych redakcji, nie rozpoczęła się jego przebudowa. Rynek to ciągle wylany asfaltem plac, z dziwnym rondem na samym środku, dla tramwajów i czasem pojawiających się tu samochodów.
fot. materiały UM Katowice
7 z 8
Kostuchna to dziś jedna z najszybciej zabudowywanych dzielnic. Kiedyś między domami było sporo pól. Dziś jest ich coraz mniej. Przybywa za to osiedli i domów jednorodzinnych.
fot. materiały UM Katowice
8 z 8
Okolica Spodka też się zmieniła. Na tym zdjęciu nie ma jeszcze kopuły na rondzie, trwa budowa Drogowej Trasy Średnicowej. Stoi jeszcze gmach DOKP, a na terenie po kopalni Katowice nie ma jeszcze NOSPR, MCK i Muzeum Śląskiego.
Wszystkie komentarze