Więcej
  Komentarze
  Smoleńskie miesięcznice, kodowe tygodnice.
  @kostuh Obchody, rocznice, upamiętnienia, składanie hołdów i pokłonów, marsze wywijanie flagą, nadęte mowy, klecha z kropidłem... to polskość od święta. W tygodniu zaś złodziejstwo i głupota dnia powszedniego, " Burdel, bałagan, brak poszanowania dla procedur" [W. Frasyniuk]
  już oceniałe(a)ś
  7
  5
  To jakieś nieporozumienie by o demokrację manifestować pod pomnikiem Piłsudskiego. To jakiś żart lub też nieznajomość historii. Dziwnym jest też fakt iż Polacy oburzają się nazwani "gorszym sortem" , nie przeszkadza im jednak gdy gremialnie nie mają nic przeciwko gdy nie uznaje się dążeń Ślązaków, którzy w tym konkretnym przypadku są gorszym sortem - gorszego sortu. Pewien znajomy został zaproszony na marsz KOD-u z zastrzeżeniem by lepiej nie zabierać flagi górnośląskiej. Podobno flaga górnośląska mogłaby być odebrana jako polityczna - ha ha ha
  @nieboszkapolska22 też się zastanawiałem czemu am nie ma górnośląskich flag - żaden Ślązak nie protestuje, sami Polacy? Jeśli górnośląskie flagi nie są tam mile widziane, to też się nie wybiorę
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  @nieboszkapolska22 "To jakieś nieporozumienie by o demokrację manifestować pod pomnikiem Piłsudskiego..." Gdyby Hitler był Polakiem to by na kolanach p0pie...li do jego miejsca urodzenia i się modlili zawodząc do jego truchła. W jednym jednak Piłsuder był naprawdę dobry: przejrzał Polaka i powiedział co o nim myśli: "Polacy to idioci" „i tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka”. "Wspaniały naród, tylko ludzie kÓrwy" [J. Piłsudski] Amen!
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @nieboszkapolska22 Bzdura, był flagi śląskie na demonstracji i tej i poprzednich.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @nieboszkapolska22 Kto takie bzdury rozpowszechnia? Flagi śląskie też są. A Piłsudski, choć demokratą nie był, jest niekwestionowanym twórcą niepodległości Polski. W tamtych czasach było w Europie państwo naprawdę demokratyczne? Czy Piłsudski utrzymałby tyle lat niepodległą i demokratyczną Polskę w tamtym otoczeniu?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @ktl Piłsudski własnie rozmontował w Polsce demokrację i wprowadził autorytarne rządy sanacji! Więc demonstrowanie za demokrację pod jego pomnikiem to faktycznie chichot historii. Nie wspomnę już, że Piłsudski Śląska nie lubił i nie rozumiał - to naprawdę kiepski patron dla KOD-u... Były śląskie fany na demonstracji? Fajnie, ja do tej pory nie widziałem ani jednej na żadnym ze zdjęć.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Na zdjęciach sama młodzież :-)
  @wg70 A co młodzież tez ci przeszkadza, pewnie tak sie zestarzaleś, ze nawet nie możesz wyjsć z domu. Współczuję!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A gdzie pies Szarik?
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  jedyne czego przybywa na tych KODowych spacerach to tęczowych flag... no i średnia wieku rośnie :)
  już oceniałe(a)ś
  19
  17
  Powolutku się rozkręca.....niech się tylko trochę ociepli !!! PiSdzielcy będą wiać na białe niedźwiedzie.
  @szoferek1 Byś się zdziwił. Będziecie manifestować, aż wam się znudzi, bo to nic wam nie da.Na nikim te wasze manifestacje nie robią wrażenia .Chodźcie sobie aż do us..nej śmierci.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @henrykus1943 Manifestacje nie musza robić wrażenia szczególnie na prostaków.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Najwięcej na tych zdjęciach jest koni.Nie było komu robić zdjęć. Grupa zatwardziałych komunistów próbuje z Polski zrobić gnój.Jeszcze są wolne miejsca do Korei Północnej.Tam na pewno was wysłuchają.
  @jezioraniagara grupa zatwardziałych komunistów to jest w PiSie, poczytaj trochę zyciorysy członków partii... ale to przecież prezes mówił, że nikt nie wmówi iż czarne jest czarne a białe - białe...
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @marszalek1980 A i tez cytat z prezesa "mierny ale wierny"
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Puentą KODu jest różowe babsko w jebetku z pomponikiem i napisem "Kochamy Polską, Jesteśmy z niej dumni" Jestem Ślązakiem z Chorzowa. Nie kocham Polski i raczej się za nią wstydzę. Z jej Sąd Najwyższy, za jej TK, za jej owsianą, załganą i podłą polskość. I pewnie dlatego mnie tam nie ma.
  @homo-homini-lupus Dlaczego tutaj jeszcze jesteś ślązaku z Chorzowa. Nikt cię na siłę tutaj nie trzyma. Do widzenia!
  już oceniałe(a)ś
  9
  8
  @janusz-kce Ja jestem u siebie. Czujesz różnicę, szczurze wędrowny?!
  już oceniałe(a)ś
  11
  10
  @janusz-kce a gdzie on ma jechać? Jest gdzieś indziej jeszcze jakiś Śląsk? W przeciwieństwie do ciebie on jest u siebie
  już oceniałe(a)ś
  9
  9
  @homo-homini-lupus Jesteś u siebie? Czyli gdzie? Odpowiedź jest prosta. W Polsce. Wróć do szkoły bo chyba nie skończyłeś podstawówki, tam tego uczą.
  już oceniałe(a)ś
  9
  6
  @janusz-kce w Polsce to możesz być zza Brynicą. Fakt, tu administracyjnie nadal jest Polska, ale granice się, na szczęście zmieniają. Śląsk będzie tu zawsze, i Ślązacy zawsze będą u siebie. A jakieś potomkowie przesiedleńców czy gasterarbeiterów dziś są u siebie a jutro może ich nie być.
  już oceniałe(a)ś
  11
  10
  @marszalek1980 Geograficznie jest i po drugiej, zachodniej stronie Odry, aż po miasto Bautzen.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @freitag23 nie, geograficznie to tam jest teren dawnej prowincji Śląsk (taki twór administracyjny jak np. woj. śląskie). A historycznie to są Łużyce. Śląska jako krainy nie ma ani centymetra w Niemczech.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @marszalek1980 Znajomi, tubylce z Hoyerswerdy, twierdzą, że to jest Śląsk... jak to zwykle na terenach przygranicznych bywa gdy brak granic naturalnych. Nawet z mapki w Wikipedii też wynika, że kawałeczek Śląska leży w dzisiejszych Niemczech. Za to kawał Śląska leży w Czechach. Dla równowagi w Polsce leży kawałek Łużyc oraz kawałek Czech - Kotlina Kłodzka
  już oceniałe(a)ś
  1
  0