Więcej
  Komentarze
  Co jest z tym osiedlem Tysiąclecia? Osiedle jak osiedle, wiele jest takich w Katowicach czy innych miastach na Śląsku. Dlaczego nigdy nie ma zdjęć z Giszowca, os. Witosa czy os. Odrodzenia?
  @franeq123 Bzdura. Architektura Tysiąclecia jest niepodobna do żadnego innego osiedla (no, jeszcze na Irysie wykorzystano projekt). A porównanie z Giszem, Witosa czy Manhattanem, zwykłymi osiedlami z wielkiej płyty, to już chyba żart.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @swoboda_t Ale co mnie architektura interesuje. Owszem przyznam, że bloki na Tysiącleciu się trochę lepiej prezentują niż Giszowiec czy Witosa, przede wszystkim ze względu ze względu na biały kolor i spójny wygląd prawie wszystkich bloków. Ale w architekturze się nie żyje, liczy się funkcjonalność i wygoda na co dzień. A pod tym kątem jest to zwykłe osiedle z wielkiej płyty. Byłem parę razy u znajomych na Tysiącleciu i mieszkania są takie jak wszędzie w wielkiej płycie tzn niskie sufity, ciasne klatki schodowe no i te komiczne windy na półpiętrze czy na co drugim piętrze (jakaś paranoja!?!). Oczywiście standardowy ogromny problem z parkowaniem jak na każdym takim osiedlu. Bliskość WPKiW to też żaden szczególny wyróżnik bo przecież zaraz obok os. Paderewskiego czy Manhattanu też są ogromne tereny rekreacyjne (Muchowiec, Lasy Ochojeckie).
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @swoboda_t Dodatkowo jeszcze znajomi kiedyś narzekali, że na Tysiącleciu działa bardzo dużo ukrytych domów publicznych czy jak to inaczej nazwać małych agencji towarzyskich w mieszkaniach, gdzie 2-3 dziewczyny przyjmują wieczorami i nocami klientów. Ponoć jest to mega uciążliwe bo pijani faceci dzwonią na domofony, robią awantury na klatkach, hałasują, zostawiają syf, itd. Nie wiem czy dalej tak jest, ale kiedyś ponoć był to duży problem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @franeq123 mieszkam na Tauzenie i jakoś tych domów publicznych nie widziałem. Tauzen ma pełną infrastrukturę: szkoły, przedszkola, żłobki, przychodnie, handel itp. W przeciwieństwie do Paderewa, Manchatanu czy Witosa jest doskonale skomunikowany zarówno komunikacją publiczną jak i siecią drogową. Z parkowaniem też nie jest tak źle, w ciągu ostatnich 6 lat powstało wiele nowych parkingów. Spółdzielnia dba o swoje bloki i otoczenie, jest kilka dużych i kilkanaście małych placów zabaw a na osiedlu od groma zieleni. W sumie dobre miejsce do życia
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @polsz Ale ja nie twierdzę, że Tysiąclecie to złe miejsce do życia. Mi się tam w miarę podoba, ale się dziwię czemu na zdjęciach w GW bardzo często jest Tauzen, a rzadko Witosa, Paderewa czy Giszowiec. Co do infrastruktury to Paderewa ma także świetną, jest tu wszystko co potrzebne. Komunikacja rewelacyjna na Paderewie, a poza tym to przecież prawie centrum Katowic więc stąd można bez problemu iść pieszo do ścisłego centrum, a obok Dolina 3 Stawów i Muchowiec. Witosa jest przecież położone obok Tauzenu i też między dwiema głównymi drogami (A4, DTŚ) więc komunikacja nawet lepsza niż Tauzen. Można godzinami się spierać nad zaletami i wadami osiedli w Katowicach, ale nie rozumiem tego faworyzowania Tauzenu w zdjęciach.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @franeq123 cóż, jeśli chodzi o dojazd komunikacją miejską to bym się spierał co do Witosa. A co faworyzowania: najczęściej jednak pokazywane jest Centrum
  już oceniałe(a)ś
  1
  1