Więcej
  Komentarze
  Szkoda, że wyburzyli dworzec, a zbudowali galerię handlową z funkcjami dworcowymi. Zdecydowanie za mało miejsca jest w środku teraz. Do tego boli mnie, że nie ma dworca autobusowego na pl. Szewczyka. To coś pod ziemią, to nieporozumienie. Tak samo jak to nowe coś na Sądowej
  już oceniałe(a)ś
  28
  9
  tych co się na to zgodzili należałoby kiedyś - imiennie! - rozliczyć. wszechstronnie rozliczyć
  już oceniałe(a)ś
  17
  5
  Zgadzam się z "Pankotą" i postuluję: w miejscu dawnego dworca należy postawić dużą tablicę z nazwiskami prezydenta, vice-prezydentów i radnych Katowic, którzy tak pięknie zdewastowali jeden z najcennniejszych obiektów polskiej i światowej architektury i postawili w tym miejscu Kaufhalę, budę, gniot zwany "Galerią".
  @Zohar
  Dworzec w Katowicach był jednym z najcenniejszych obiektów światowej architektury? A ile milionów turystów z całego świata przyjeżdżało go oglądać? Więcej niż piramidy w Gizie, Kaplicę Sykstyńską, czy chociaż zamek w Malborku?
  już oceniałe(a)ś
  2
  9
  @Zohar
  Powiedz wprost, zwany Waginą...
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  Czemu polscy politycy to tacy mali ludzie? Takie cwaniaczki spod budki z piwem, a pani konserwator zabytków, ile srebrników dostała? Naród wspaniały tylko ludzie....
  @ airportrec
  Nie godzę się. Jaki naród - tacy politycy... Kato jest tego przykładem.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @jarek_blo
  raczej jacy ludzie tacy politycy
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  To już 10 lat?! Jeździłam wtedy do Katowic prawie codziennie i dokumentowałam wyburzanie kolejnych kielichów. Tak na własny użytek. Mrozy były dosyć solidne czasami.
  Dzięki za przypomnienie, odkopię te archiwalne zdjęcia, może gdzieś je pokażę.
  "Brutal" miał wady (głównie tę, że został zaniedbany), ale wyburzenie go było posunięciem zbyt drastyczne. Galerię katowicką przez długi czas ignorowałam... W ramach buntu.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  I powstał blaszak handlowy w centrm zamiast skweru i prowincionalny dworzec który jest echem poprzedniego
  Witajcie na prowincji
  już oceniałe(a)ś
  12
  7
  Jakoś wszyscy zapomnieli ile kamienic wyburzono pod estakadę i dworzec, spowodowano wyrwę w ulicy 3-go Maja a sama estakada to typowy, socjalistyczny koszmarek gdzie po wyjściu z dworca wiatr urywał głowy. Już widzę dzisiejszych zadowolonych jak targają walizy po tych schodach. Jak ktoś zapomniał to deja vu od strony pl.Miarki, ten klimat, ten sam syf.
  @trovarsi16
  no w końcu ktoś przytomnie zauważył że poprzedni dworzec też był rakiem na ul 3 go Maja
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  I wcale nie jest mi żal tej ruiny.
  Była to nieudana konstrukcja na polskie warunki. Niedostosowana w żaden sposób do realiów polskiej zimy, nawet mało śnieżnej. Słynne kielichy nie miały szans w zetknięciu ze zmienną pogodą typu mróz - odwilż - śnieg. Powstały też w czasach, gdy nikt nie liczył się z oszczędnością energii, więc gdy przyszły nowe czasy po prostu cały czas w zimie było tam przeraźliwie zimno, a w lecie zaduch. Wielkość powierzchni z funkcją dworcową też w żaden sposób nie była dostosowana do koniecznych realiów.
  To co jest obecnie może nie jest ideałem, natomiast nie powinniśmy przesadzać w wywoływaniu nostalgii za czymś, co w żaden sposób nie było funkcjonalne.
  @Szarkaliszarri
  W dodatku potwornie brzydkie
  już oceniałe(a)ś
  3
  2