Mieszkańcy ul. Kopernika nie byli zadowoleni, kiedy nowy właściciel kamienicy postanowił wyciąć przed budynkiem cztery drzewa.
Niezależna Gazeta Obywatelska aspiruje do bycia alternatywą dla mediów liberalnych i lewicowych. Na jej łamach pojawił się teraz obrzydliwy komentarz na temat adopcji dzieci przez środowiska LGBT.
Najpóźniej 5 sierpnia do użytku oddany zostanie 33-kilometrowy odcinek autostrady A1 od Pyrzowic do węzła Częstochowa-Południe.
Po sobotniej ulewie wodny plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów został wyłączony z użytkowania. Nie wiadomo, ile potrwa naprawa.
Osoby zarządzające Ruchem Chorzów liczą, że klub jednak przystąpi do rozgrywek trzeciej ligi. Znalazł się sponsor, ale bez pomocy miasta i tak się nie uda. Pierwszy mecz sezonu - jeżeli do niego dojdzie - ma zostać przełożony.
W kopalni Bobrek-Piekary, która należy do spółki Węglokoks Kraj, pojawiły się sygnały, że górnicy są zmuszani do podpisywania niezgodnych ze stanem faktycznym oświadczeń o godzinach pracy. Przedstawiciele Węglokoksu dementują.
Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w pobliżu przejazdu przy ulicy Boya-Żeleńskiego.
Od drobnych zmian po całkowite metamorfozy - w lipcu katowickie kina Instytucji Filmowej Silesia Film opanowała remontowa gorączka. Jej efekty można już oglądać w kinie Światowid i kinie Kosmos, a w piątek, 2 sierpnia będzie można zobaczyć zupełnie...
"Kto wygrywa na Śląsku, wygrywa w całej Polsce" - mówią często politycy i rzadko się mylą.
- Romowie nie chcą się asymilować, są bez ambicji, mają skłonność do żebractwa - takie opinie wygłosił kilka lat temu bielski sędzia Adam Kanafek. Sędzia zgłosił swoją kandydaturę do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Śląskie organizacje zawiązały przedwyborcze porozumienie i prowadzą rozmowy z PO. Niewykluczone, że do Senatu wystartuje Henryk Mercik, były wicemarszałek z poparciem Ruchu Autonomii Śląska.
Marek Plura pod katowickim biurem senatora PiS Andrzeja Misiołka zbierał w poniedziałek podpisy pod apelem w sprawie 500+ dla osób niepełnosprawnych.
Około stu osób, głównie mieszkańców Sosnowca, demonstrowało w poniedziałek przed bazą MPGK w Katowicach. Część z nich miała ze sobą kartki z napisem "Przestańcie nas truć!"
Pająki, ich jaja, a także mikroorganizmy oraz siewki jęczmienia i rzodkiewnika poleciały 37 kilometrów nad Ziemię, by naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego mogli zbadać wpływ warunków panujących w stratosferze na organizmy żywe.
Nasi kandydaci nie mogą się skupiać tylko na dużych miastach. To był błąd naszych kandydatów w wyborach europejskich - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca i szef kampanii Koalicji Obywatelskiej w województwie śląskim.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.