W Czeladzi rozpoczęto budowę Postindustrialnego Centrum Dziedzictwa Górnictwa Węglowego w Zagłębiu. Placówka powstaje na terenie dawnej kopalni Saturn.
W centrum Bielska-Białej powstał nowy obszar płatnego parkowania. Kierowcy, którzy nie mają specjalnego identyfikatora, zapłacą tutaj 200 zł za dobę postoju.
Miasta inwestują w nowoczesne technologie. O tym, jak będą wyglądać w przyszłości, będziemy rozmawiać podczas dzisiejszej konferencji online. Zapraszamy do wspólnego oglądania.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 83 przypadki stwierdzono w woj. śląskim.
Jeden z pracowników biura obsługi interesantów w Urzędzie Miasta Sosnowiec ma podejrzenie zakażenia koronawirusem.
Kilkadziesiąt kartonów z tonerami do drukarek znaleźli w lesie strażnicy miejscy z Katowic. Winowajca tłumaczył, że nikt ich nie chciał przyjąć do utylizacji.
Musimy inaczej planować nasze miasta. Starać się lokować usługi, szkoły, miejsca pracy tam, gdzie łatwo dojść pieszo - mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Rząd i większość górniczych związkowców ogłosili sukces, ponieważ udało się zawrzeć porozumienie w sprawie zamykania kopalń. Jest ono nic niewarte.
Do szkół w województwie śląskim nie wróciło we wrześniu 1369 nauczycieli. To prawie dwa razy więcej niż rok temu, gdy na emerytury, świadczenia kompensacyjne i urlopy dla poratowania zdrowia odeszło 721 nauczycieli.
Artyści szykowali się już do wyjścia na scenę, gdy wpadli ubecy i zabrali wszystkich do obozu w Jaworznie. Pewnie dlatego, że kierownikiem zespołu był Ukrainiec.
Mom nerwy choćby "giszyserby" jak niykerzi łosprowiajom, że ta cołko zaraza to som "beremonty" (gupoty) i wynokwione "bandurki" (strachy).
Jaworzno zmienia system odbioru odpadów. Miasto samo zorganizuje zbiórkę odpadów od mieszkańców. W imieniu miasta operatorem i wykonawcą usługi będą Wodociągi Jaworzno.
Na ul. Braci Wiechułów katowiccy drogowcy wymalowali na asfalcie piktogramy z sylwetkami pieszych, ponieważ wciąż nie ma tu chodnika. Wkrótce przybędzie tu samochodów.
Trucizny na szczury, coraz mniej parków i trawników, coraz więcej dróg - jeże powoli znikają z naszego otoczenia. Fundacja Ekologiczna Arka zbuduje małe drewniane domki, które pomogą tym sympatycznym stworzeniom przetrwać zimę.
Nowe parkingi oraz porządki na podwórkach w Nikiszowcu planuje tutejsza spółdzielnia mieszkaniowa. Nie obędzie się jednak bez sporych wydatków.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.