Polonia Bytom walczyła z Ruchem Chorzów do końca i w ostatniej minucie derbów stuletnich klubów zdobyła bramkę na wagę remisu. Nerwowo było również poza stadionem.
Na zbudowanie siedmiometrowego pojazdu Batmana potrzeba było 900 tys. klocków LEGO, czyli prawie dwukrotnie więcej co na odtworzenie Placu św. Piotra. Z kolei długi na 3,78 metra model Katedry Notre-Dame został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
Z powodu kontaktu jednego z jezuitów z osobą zakażoną koronawirusem mieszkańcy Domu Zakonnego Towarzystwa Jezusowego w Gliwicach w niedzielę zostali objęci kwarantanną. W sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej odwołano wszystkie nabożeństwa, za...
Uniwersytet Śląski opublikował spot promocyjny, który robi furorę w mediach społecznościowych. Jego bohaterami są przedstawiciele mniejszości, a zarazem studenci lub pracownicy tej uczelni.
Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę informację o 502 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 53 spośród tych przypadków dotyczy pacjentów z województwa śląskiego.
Do niedzieli w Tychach odbywa się Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon, w programie którego są i spektakle dla dzieci, i interesujące propozycje dla dorosłych - performensy oraz widowiska uliczne.
Ogień w budynku gospodarczym przy ul. Wiejskiej w Pawłowicach w powiecie gliwickim pojawił się w sobotę około godz. 22.20. Wewnątrz znajdowały się 53 krowy i sprzęt rolniczy.
Mam już tak, że mówię to, co myślę. Jeżeli coś mi się podoba, jestem nawet przesadnie napalony i otwarcie pozytywny. Analogicznie, gdy coś mnie wkurza - sygnalizuję to otwarcie i staram się sprawy naprawić.
It is a habit of mine to be as straightforward as I possibly can. If I like something, I'm ridiculously enthusiastic and effusively positive. Likewise if something is annoying me, I'll speak up and do my best to make things better.
Oskarżony o kierowanie kibolskim gangiem Psycho Fans Maciej M. ps. "Maślak" poskarżył się sądowi w Katowicach, że boi się o swoje życie, a agenci CBŚP nakłaniają go groźbami do przyznania się do winy. - To nic innego jak tylko linia obrony - mówi...
Gliwicka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie oszustwa i nakłaniania górników do sprzedaży praw do akcji Kompanii Węglowej. Problem w tym, że one nigdy nie zostały wyemitowane.
Aż 46 osób było zaangażowanych w poszukiwania 75-letniego mężczyzny, który wybrał się na grzybobranie w rejonie Oblaka w Beskidzie Żywieckim. Szczęśliwie mężczyzna odnalazł się w jednym z domów w Skawicy.
Pojakymu Korfanty tak sie uwijoł, że narożoł swoje życie, możecie przecytać w blank nowym buchu: "Korfanty. Silna bestia". A po naszymu bestia to by było "bestyjo", "berdyjo" abo "bezkurcyjo".
Policjanci z Mysłowic wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na S1. - Rowerzysta jadąc pod prąd zderzył się tam z tirem. W ciężkim stanie trafił do szpitala - informuje komenda.
12 września 1995 roku zmarł Ernest Pohl - jeden z najwybitniejszych śląskich piłkarzy wszech czasów, symbol Górnika Zabrze. Do dziś jest najskuteczniejszym piłkarzem polskiej ekstraklasy. Jego imię nosi stadion zabrzańskiego klubu
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.