O godzinie 12:02 oficjalnie zakończył się w poniedziałek czas na egzamin maturalny z języka polskiego w III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Zapytaliśmy uczniów jak oceniają poziom egzaminu, a także o to, czy nie obawiają się kolejnych odsłon...
Trwa festiwal wzajemnych oskarżeń i kłótni w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Kto zdradził, kto został zdradzony? Kto utrzyma się u władzy? Kto zostanie liderem opozycji? Tak naprawdę gra toczy się o coś zupełnie innego.
Najsłynniejsi bohaterowie z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych zostaną uhonorowani w szczególny sposób. Będą patronami nowego ronda w rejonie starówki.
128 tys. uczniów klas I-III z województwa śląskiego wróciło w poniedziałek do szkół. Radości ze spotkania z rówieśnikami i nauczycielami towarzyszyły obawy związane z nadrabianiem zaległości.
W Wiśle Jaworniku powstała nowa stacja Grupy Beskidzkiej GOPR.
- Mamy 2296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej z nich odnotowano w województwie śląskim.
Podczas kontroli drogowej w Raciborzu kierowca zatrzymanego pojazdu oddał strzały do policjanta. Funkcjonariusz został ciężko ranny, mimo reanimacji zmarł.
3120 mieszkańców województwa śląskiego zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi w Parku Śląskim, w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę".
Walające się śmieci, odpadki na skwerkach, przepełnione kosze i ogólne wrażenie zaniedbania. Tak w niektóre dni prezentuje się centrum Katowic.
- Jesteśmy ponownie świadkami konfliktu pamięci, a raczej paroksyzmu niechęci i oporu części elit nie tylko gliwickich wobec budowy pomnika Powstań Polskich na placu Krakowskim w Gliwicach - pisze Grzegorz Krawczyk dyrektor, Muzeum w Gliwicach.
Prokuratura wciąż bada, czy rzecznik dyscyplinarny Uniwersytetu Śląskiego nie przekroczył uprawnień. - Przesłuchano już wszystkich świadków, nie ma na co czekać - dziwi się jego pełnomocnik.
Katowicka aktywistka chce, by pary starające się o dzieci dostały dofinansowanie na in vitro w ramach budżetu obywatelskiego.
Lepiej sobie nie wyobrażać, jak ciało będzie wyglądało po 20 latach, na pewno nie będzie do szkielet. Wiem, że to okropnie brzmi, ale bardziej będzie przypominało jakąś galaretę.
Przeciwko zamykaniu kopalń w Niemczech protestowali mieszkańcy. Uspokoiło ich to, że zostanie zachowane dziedzictwo przemysłowe - mówi Isabella Konarski z Regionalnego Stowarzyszenia Zagłębia Ruhry.
W setną rocznicę III powstania śląskiego wciąż nie umilkły spory o to, czy była to wojna domowa, zryw o wolność, czy też może część niewypowiedzianej wojny polsko-niemieckiej. Dawno już by dało się to wyjaśnić. Problem w tym, że zamiast historyków...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.