W poniedziałek rozpoczyna się remont na ul. Mikołowskiej w Katowicach. To oznacza, że z utrudnieniami muszą się liczyć nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie autobusów KZK GOP.
Historyczne miejscu u zbiegu Białej i Czarnej Przemszy przechodzi właśnie drobną kosmetykę: pojawiła się tam nowa wiata do grillowania, ławy i ławki, utwardzono i wyłożono granitową kostką miejsce pod ognisko.
Katowice, Szpital Miejski przy ul. Raciborskiej, zdjęcie z ok. 1905 r.
Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach realizuje projekt "Notacje historyczne - śląska opozycja". Zbiera relacje osób biorących udział w solidarnościowych strajkach ponad 30 lat temu.
Czy młodych ludzi już nie interesuje pacyfikacja kopalni "Wujek" na początku stanu wojennego? 16 grudnia 2015 r., w 34 rocznicę tragicznych wydarzeń, można będzie przekonać się, że jest inaczej.
Supersam zaprojektowany przez Tomasza Koniora zdobył Śląski Maszkaron, czyli Grand Prix dla najbrzydszego budynku w regionie. Konkurs zorganizowała galeria architektury Furheart Gallery.
Jeśli chodzi o estetykę w przestrzeni publicznej, Katowice pozostawiają wiele do życzenia. Domy, bloki, a nawet zabytkowe kamienice oblepione są mało atrakcyjnymi szyldami, plakatami i płachtami. Są jednak właściciele sklepów czy lokali, którzy...
Znalazła się w gronie 21 najlepszych maturzystów w Polsce i spędza całe dnie na kasowaniu pieniędzy za żeberka i naleśniki. Nie poszła na studia. Na razie. W przyszłości chce dużo zarabiać, żeby zostać efektywną altruistką.
Wandale zdewastowali nagrobek Karola Korna na bielskim kirkucie. - To barbarzyństwo - mówią mieszkańcy.
W sobotę na jednej scenie spotkała się grupa Oberschlesien i orkiestra symfoniczna Opery Śląskiej, pod dyrekcją Adama Sztaby.
Płynęliśmy właśnie kajakiem po jeziorach mazurskich, gdy moja starsza córka oświadczyła, że chciałaby się uczyć języka irlandzkiego.
Lotnisko w Pyrzowicach przez ostatnie kilkanaście godzin było niemal całkowicie sparaliżowane. A wszystkiemu winna była mgła.
Na DW 911 w Piekarach Śląskich doszło w niedzielę do wypadku. Droga była zamknięta w dwóch kierunkach.
Od lat niektórzy dziennikarze i osoby występujące publicznie błędnie nazywają 1 listopada Świętem Zmarłych. Ta niewłaściwa nazwa używana jest nieświadomie przez wielu wiernych, także ludzi związanych z Kościołem i poważnie traktujących swoją wiarę i...
Dzisiejsza kultura boi się śmierci niczym diabeł święconej wody. W pocie czoła pracuje więc nad jej obłuskiwaniem. Próbuje powybijać jej kły.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.