Katolicka influencerka z Rybnika nie przyjęłaby uchodźcy z Ukrainy do siebie, bo bałaby się, że się zalęgną. Jej matka ma jeszcze gorsze poglądy.
Śląska drogówka przeprowadziła we wtorek akcję ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W 15 miastach regionu ujawniono 1225 wykroczeń kierowców oraz 223 popełnione przez pieszych.
W Katowicach pojawiły się drogowskazy dla Ukraińców, które kierują m.in. z dworca PKP na międzynarodowy dworzec autobusowy.
Chcemy być ekologiczni, montujemy panele słoneczne. Czasem jednak, jak alarmują ekolodzy i urzędnicy, taka inwestycja kończy się źle dla drzew.
Szpital tymczasowy przy lotnisku w Pyrzowicach zmienił swoje przeznaczenie. Teraz jest to punkt zakwaterowania uchodźców z Ukrainy i nazywa się Pyrzuś. Mieszka tam już około 20 osób.
W czwartek rano z Tychów, Katowic, Sosnowca i Świerklańca do Lwowa wyjedzie trzynaście miejskich autobusów. Śląskie i zagłębiowskie miasta podarują je ukraińskiemu miastu.
Miasto tworzy oddziały szkolne i przedszkolne dla dzieci z Ukrainy w hotelu, który udostępniono uchodźcom. W miejskich placówkach oświatowych zaczyna brakować miejsc.
Trzy grupy nastoletnich naukowców ze Śląska zakwalifikowały się do finału Explory, prestiżowego konkursu dla młodych innowatorów. Ich wynalazki mogą ułatwić życie w przyszłości.
Niektóre z ośrodków narciarskich w Beskidach zakończyły już sezon lub planują zrobić to w najbliższym czasie. Ale jest szansa, że w Szczyrku będzie można jeździć nawet do drugiego tygodnia kwietnia.
Katowice musiały w trybie pilnym znaleźć nowe miejsca noclegowe dla ponad 60 Ukraińców. Prezes hoteli, w których mieszkali uchodźcy, stwierdziła, że nowa stawka za pobyt jest zbyt niska, i poprosiła urzędników o odebranie Ukraińców.
Sosnowieccy policjanci przejęli zatrzymanego we Francji 41-latka, za którym wydane były dwie czerwone noty Interpolu. Mężczyzna trafił już do jednego ze śląskich aresztów.
Dzięki dostępności technik wewnątrznaczyniowych pacjenci odsyłani wcześniej do innych placówek będą mogli teraz być leczeni na miejscu, w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.
Do tragicznego wypadku doszło w środę w Katowicach przed południem w okolicach Strefy Kultury. Kierowca ciężarówki potrącił tam śmiertelnie 68-latkę. Kobieta zmarła na miejscu.
We wtorek (22 marca) zmarł ksiądz Tomasz Niedziela, który przez wiele lat związany był z bielsko-żywieckim Caritasem, zaangażowany był w Centrum Wolontariatu. W ostatnim czasie ciężko chorował.
W czwartek przed jednym ze sklepów Leroy Merlin w Gliwicach odbędzie się protest. - Nie ma naszej zgody na wspieranie reżimu Putina - mówią organizatorzy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.