Kontrolowane przez władze województwa śląskiego Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów podnosi miastom ceny wody. Prezydenci chcą przekonać marszałka, by nie sięgał do kieszeni mieszkańców.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport o dobowych zakażeniach koronawirusem w Polsce.
Władze Dąbrowy Górniczej budują centrum przesiadkowe oraz prowadzące do niego drogi i parkingi. - Dostaliśmy pismo z magistratu, że nadal musimy płacić podatki za te tereny, na których powstaje inwestycja - żalą się mieszkańcy.
Są szanse na to, że z Bielska-Białej do Cieszyna znowu pojedziemy pociągiem. Aglomeracja Beskidzka podpisała umowę z wykonawcą studium rewitalizacji linii kolejowej nr 190.
Budowa odcinka zachodniej obwodnicy Gliwic między ulicami Sowińskiego a Daszyńskiego potrwa niemal rok dłużej, niż zakładano. Zarząd Dróg Miejskich wciąż czeka m.in. na decyzję środowiskową dla inwestycji.
Trzy samochody zderzyły się na S86 w Katowicach w środę przed godz. 8. Utrudnienia spowodowały spory korek.
Od soboty 15 maja ogródki barowe wrócą do Doliny Trzech Stawów w Katowicach.
Zbliżające się wakacje sprawiają, że coraz więcej osób, które przechorowały COVID-19 lub są już zaszczepione, chce mieć dokument, który to potwierdzi.
Wtorkowa pikieta na rynku w Katowicach zgromadziła kilkanaście osób, które chciały zademonstrować swoją solidarność z Palestyńczykami.
W Mysłowicach po protestach mieszkańców zrezygnowano z budowy osiedla socjalnego. Problem niespłaconych długów pozostał. Miasta rzadko korzystają z możliwości odpracowania zaległych opłat.
W Mysłowicach rozpoczęto usuwanie niebezpiecznych odpadów składowanych nielegalnie przy ul. Brzezińskiej. Wywózka chemikaliów kosztuje ponad 93 mln zł. - Wreszcie zabierają nam ten syf spod domów - mówią okoliczni mieszkańcy.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Miasta Idei". Tym razem poświęcimy je bezzałogowym statkom powietrznym, wśród których są też popularne drony.
15 maja obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. W Miejskim Parku Solidarności w Tychach odbędzie się akcja sadzenia 2 tys. białych begonii.
Na Politechnice Śląskiej uruchomiono we wtorek supernowoczesne Laboratorium Katalizy Przemysłowej, które kosztowało 2 mln zł. Głównym celem prowadzonych tu badań będzie projektowanie nowoczesnych, ekologicznych technologii do zastosowań w przemyśle.
Po kilkumiesięcznej przerwie Stadion Śląski znów otwiera się dla widzów. Publiczność będzie mogła zasiąść na trybunach podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, które odbędą się na chorzowskim obiekcie w ostatni weekend maja.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.