W sieci dostępna jest kolekcja zapisów wideo spektakli autorskich Marcina Hericha powstałych w teatrze Cogitatur i w teatrze A Part w Katowicach.
Pandemiczna rzeczywistość nie nastraja nas pozytywnie i zakazuje hucznych zabaw. Podpowiadamy, jak bezpiecznie spędzić ostatnie wieczory października, które zwykle upływają pod znakiem Halloween.
"Nie noś cielistych rajstop, nie pożądaj Instagrama bliźniego" - upomina Mery Spolsky. W czwartek, 5 listopada, wystąpi z "Dekalogiem" w katowickiej Fabryce Porcelany w ramach trasy Bigotka Tour.
Ta wystawa nie ma stałych punktów. Wręcz przeciwnie - kołysze się i rozlewa. Zachęca do interakcji. "Uśpione trajektorie" to kolorowa opowieść o ruchu i abstrakcji. Do obejrzenia w BWA.
W Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej 12 w Cieszynie dostępna jest wystawa "Więcej niż jedno zwierzę", na której znalazły się prace pięciu polskich artystek, ukazujące stosunek człowieka do zwierząt.
Teatr Rozrywki odwołuje październikowe pokazy "Cabaretu", w Operze Śląskiej nie zagrają "Traviaty", a Teatr Mały przekłada koncnert Olgi Bończyk w ramach Festiwalu Słowa.
"Czas na czytanie" to projekt Wydawnictwa Sonia Draga z Katowic, który pozwala na bezpłatne słuchanie fragmentów ciekawych audiobooków w czasie pandemii. Dostępne są na specjalnej podstronie wydawnictwa.
"Sztuczka" to tytuł interaktywnej gry teatralnej stworzonej przez Turbolarp we współpracy z Teatrem Śląskim w Katowicach. Można pograć w nią w internecie.
Znamy laureatów XI edycji konkursu fotograficzno-filmowego "Obiektywnie śląskie". Tematem przewodnim było hasło "Śląskie przebudzenie".
Około 300 osób z całej Polski zmierzyło się z tekstem tegorocznego Dyktanda podczas Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego. Ze względu na pandemię klasówkę pisali w domach, przed komputerami. Profesor Andrzej Markowski dyktował tekst inspirowany...
Będzie można stworzyć własną wystawę. Zaaranżować wirtualne wnętrza. Uzupełnić je swoimi zdjęciami. W internecie w piątek, 23 października startuje projekt "Wirtualnych wystaw wiele? w Muzeum w Gliwicach".
"Mój kraj taki piękny" - krótkometrażowy dokument w reżyserii Grzegorza Paprzyckiego, absolwenta reżyserii Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach (dawnego Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego), powalczy o nominację do Oscara.
Pochodzący z Wodzisławia Śląskiego muzyk Wojciech Ciuraj wydał niedawno album będący drugą częścią muzycznego tryptyku o powstaniach śląskich. Utwory z płyty "Dwa żywioły"zabrzmią na żywo w sobotę, 24 października w MDK-u Batory w Chorzowie.
Zmysłowość, seksualność, emocjonalność. Joanna Ambroz, Monika Starowicz i Filip Ciślak, wykorzystując sztukę plakatu, opowiadają o swoich wizjach kobiecości. Do obejrzenia w Rondzie Sztuki w Katowicach.
"Minimalistyczna, oszczędna, samotna. Mój mały ukłon dla ciszy i czasu". Tak o swej pierwszej płycie solowej "Esja" mówiła Hania Rani. Utworów z niej pochodzących (i nie tylko) posłuchacie w czwartek 29 października w NOSPR.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.