Marta Frej, Maja Kleczewska, Robert Konieczny, Maja Ostaszewska i Henryk Waniek zostali nominowani do nagrody im. Kazimierza Kutza. Kto ją otrzyma? Tego dowiemy się 16 lutego, czyli w dzień urodzin patrona.
Marta Wajdzik, pochodząca z Buczkowic młoda saksofonistka jazzowa, wystąpi we wtorek 3 stycznia w NOSPR ramach cyklu JazzKlub.
Wnikliwy obserwator i nienasycony artysta totalny. 50 niezwykłych portretów Witkacego malowanych dla przyjaciół oglądać można w Muzeum Historii Katowic. Wiele prezentowanych jest po raz pierwszy.
Karen Edwards i Dorota Miśkiewicz, Stanley Breckenridge Trio i Marek Napiórkowski - tak prezentuje się lista gości Noworocznej Gali Gwiazd w NOSPR, która odbędzie się w pierwszy poniedziałek 2023 roku.
Podczas listopadowej uroczystości w Teatrze Miejskim w Gliwicach ogłoszono otwarcie II edycji Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza. Termin nadsyłania utworów upłynie 20 marca 2023 r. Laureatką I edycji konkursu jest Małgorzata...
Występowali u boku Justina Timberlake'a, Madonny, Paula McCartneya, Eltona Johna czy Kylie Minogue. Teraz zagrają przed katowicką publicznością. London Community Gospel Choir wystąpi 29 grudnia w MCK-u podczas Specjalnego Koncertu Gwiazdkowego.
Dzieło "Madonna pod jodłami" Lucasa Cranacha ze zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu będzie wystawione w Willi Caro od 14 stycznia do 2 kwietnia. To niezaprzeczalnie jedna z najpiękniejszych Madonn w sztuce europejskiej.
W Muzeum Historii Katowic prezentowane są prace uczniów NSPP "Arka Noego". Wystawę, którą muzeum gości po raz czwarty, można oglądać do końca stycznia 2023 roku.
Śląskie i dolnośląskie, rzeźbione igłą i tworzone tradycyjnymi metodami. Bożonarodzeniowe stajenki z lokalnymi motywami oglądać można w Bytomiu, Tarnowskich Górach i Gliwicach.
Czas świąt Bożego Narodzenia to czas, który poświęcamy bliskim, niemniej można go także przeznaczyć na wizytę w teatrze lub wybrać się na koncert z repertuarem kolęd.
- Czy my, Polacy, zasłużyliśmy sobie na poezję Wisławy Szymborskiej? - zapytał prof. Ryszard Koziołek, literaturoznawca i rektor Uniwersytetu Śląskiego.
Kiedy Argentyna stawała do boju z Francją, w zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku powstała strefa kibiców Małgorzaty Płoszaj. Tłumy przyszły na premierę jej książki "Piękni i młodzi. Opowieści o rybnickich Żydach".
W aktorskiej trupie są osoby bezdomne i uzależnione. Są też ci, którzy próbują stanąć na nogi i ci, którzy im pomagają. Łączy ich wspólna scena i Wojtek. - Nasz pan reżyser - żartują z niego.
Rada Miasta Katowice głosami 28 radnych przyjęła uchwałę intencyjną w sprawie udziału Katowic w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 r.
Pięćdziesiąt wyjątkowych portretów Witkacego malowanych dla przyjaciół od soboty dostępnych jest w Muzeum Historii Katowic. Wiele z nich prezentowanych jest po raz pierwszy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.