W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym urodziły się cztery kocięta lwa angolskiego. To gatunek zagrożony wyginięciem.
3 listopada w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zostaną zaprezentowane cztery małe lwy, które urodziły się miesiąc temu.
Śląski Ogród Zoologiczny właśnie pochwalił się dwoma pingwinami, które wykluły się w tej chorzowskiej placówce na początku sierpnia. Maluchy już samodzielnie jedzą ryby, ale wciąż pokryte są delikatnym puchem.
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym otwarto nowy kompleks przeznaczony dla gatunków drapieżnych ssaków strefy palearktycznej - rosomaków tundrowych i rysi euroazjatyckich.
W terrarium w budynku małpiarni Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oglądać można jaszczurki . Te niewielkie gady są przepięknie ubarwione.
Lwy można oglądać w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym od lat. Teraz będą miały nowy dom.
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym naukowcy z berlińskiego Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research przeprowadzili procedurę pobierania komórek jajowych samicy nosorożca białego. Po co?
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym odbyły się w środę pierwsze w Polsce ćwiczenia policji związane z ucieczką zwierząt z zoo.
Śląski Ogród Zoologiczny zakończył budowę wolier dla kuraków leśnych - głuszców i cietrzewi. Wcześniej tych ptaków nie można było oglądać w śląskim zoo.
W 2022 roku do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie przyjechał m.in. samiec żyrafy siatkowanej. Nowe osobniki pojawiły się także na wybiegach patasów, łabędzi, sów czy wielbłądów.
Christmas Garden Chorzów od miesiąca zaprasza po zmroku do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. 2-kilometrowa ścieżka oferuje ponad 20 świetlnych instalacji.
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym od 17 listopada nową atrakcją jest Christmas Garden, czyli tysiąc metrów kwadratowych kolorowych świateł. Ułożono 60 kilometrów kabli do instalacji oświetleniowych i 12 kilometrów do transmisji dźwięku. Za bilet dorośli muszą zapłacić 39-49 zł, a dzieci 33-39 zł.
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym od 17 listopada nowa atrakcja: Christmas Garden Chorzów, czyli ponad tysiąc metrów kwadratowych rozświetlonych lampkami ułożonymi, np. w drzewo życzeń czy magiczną fontannę
Słonie Scott i Ned to bracia, którzy przyjechali do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie z Wielkiej Brytanii. Niedługo wkroczą w okres dojrzewania, na razie wiele czasu spędzają na przepychankach i siłowaniu się, a takie zabawy kończą się czasem urazami.
Ogrody zoologiczne nie mogą obniżać temperatury w pawilonach hodowlanych, a dostają coraz wyższe rachunki za prąd i gaz.
Śląski Ogród Zoologiczny poinformował o śmierci ostatniego członka stadia pawianów płaszczowych, które zamieszkiwały zoo w Chorzowie.
Od 17 listopada w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym będzie można zwiedzać Christmas Garden. Oświetlona zostanie dwukilometrowa ścieżka pomiędzy wybiegami dla zwierząt.
Nie żyje Jolanta Kopiec, wieloletnia dyrektorka Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Informację w piątek rano przekazał nam Piotr Kochanek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Siemianowicach Śląskich. Jolanta Kopiec tam mieszkała, była radną zaangażowaną w sprawy miejskie.
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym na świat przyszły trzy rosomaki tundrowe. To nietypowe narodziny.
Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie powitał na świecie trzy rosomaki tundrowe. To pierwsze narodziny ssaka tego gatunku w polskim ogrodzie zoologicznym.
Sylwester i towarzyszący mu hałas wywołuje stres u zwierząt. Przedstawiciele Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zapewniają jednak, że są przygotowani na ostatnią noc w roku.
Do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego przyjechał nowy mieszkaniec - samiec lwa angolskiego o imieniu Moxico. Lew urodził się trzy lata temu w Ogrodzie Zoologicznym w Lizbonie.
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym rozebrano starą żyrafiarnię. Powstanie tutaj nowy pawilon z lasem deszczowym, pierwszą taką atrakcją w Polsce.
Śląski Ogród Zoologiczny poinformował o śmierci lwa Bolka. Zwierzę w śląskim zoo spędziło większość życia.
Pantery śnieżne ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, w ramach pierwszego Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, dostały nowe, wielkie wybiegi.
Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie od soboty zmienia niektóre zasady bezpieczeństwa. Na otwartych przestrzeniach w zoo odwiedzający nie będą musieli zakrywać ust i nosa.
Wystarczył jeden wpis Kamila Stanka, właściciela pumy Nubii, aby na Śląski Ogród Zoologiczny spadła fala hejtu.
Śląski Ogród Zoologiczny poinformował o śmierci kondora wielkiego, Baltazara. Niespełna 57-letni ptak był drugim najstarszym zwierzęciem w chorzowskim zoo.
Pingwiny, które przywieziono do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego ze Słowacji, można będzie zobaczyć na wybiegu dopiero po zimowej przerwie. Już w tej chwili jest im zimno.
Puma Nubia zostanie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, choć sąd zdecydował inaczej.
Opinia publiczna jest podzielona. Jedni krytykują pracowników zoo z Poznania i kibicują Stankowi. Inni przypominają, że drapieżników nie wolno trzymać w domu. Dyrekcja chorzowskiego zoo zaprosiła w poniedziałek dziennikarzy.
W niedzielę poszukiwany przez policję Kamil Stanek, weteran z Afganistanu, oddał swoją pumę do zoo w Chorzowie. Mężczyzna od piątku ukrywał się w lesie. Zgodnie z wyrokiem sądu miał przekazać zwierzę do poznańskiego zoo.
Po przerwie spowodowanej przez koronawirusa Śląski Ogród Zoologiczny w poniedziałek wpuścił znów gości. Niestety, wielu z nich łamało zakazy wprowadzone z myślą o bezpieczeństwie.
W poniedziałek 1 czerwca po raz pierwszy od przerwy wywołanej przez koronawirusa Śląski Ogród Zoologiczny zaprosił do siebie zwiedzających. Przed bramą ustawiła się długa kolejka.
Od 1 czerwca znowu będzie można odwiedzać Śląski Ogród Zoologiczny, dotychczas zamknięty z powodu epidemii koronawirusa.
Śląski Ogród Zoologiczny z powodu epidemii koronawirusa jest zamknięty dla odwiedzających, ale pracownicy codziennie wykonują swoje obowiązki, bo zwierzęta muszą być nakarmione, napojone, a pomieszczenia wysprzątane.
Śląski Ogród Zoologiczny budzi się do życia. Pracownicy niedawno powitali na świecie nowych mieszkańców. To niale grzywiaste i gerez abisyński.
11 pingwinów przyjechało z Koszyc do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Dają się karmić z ręki. - Jeszcze trochę się wstydzą, ale to kwestia czasu i się do nas przyzwyczają - mówią ich opiekunowie.
Luna, trzyletnia żyrafa z Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, zamieszka w nowym kompleksie dla dzikich zwierząt w Szwajcarii. Do śląskiego zoo przyjedzie za to samiec żyrafy.
Jeden bilet na sześć atrakcji w Parku Śląskim jest już w sprzedaży. Można z niego korzystać od momentu zakupu aż do 30 września.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.