Minął chyba już bezpowrotnie czas, kiedy województwo śląskie musiało walczyć ze stereotypem kulturalnej pustyni, gdzie liczą się tylko kopalnie, huty i fabryki. Dziś to tutaj ściągają ci, którzy szukają tego, co w kulturze najciekawsze, najnowsze i...
Stulecie niepodległości najlepiej świętować w dobrym towarzystwie i ciekawym miejscu. Wiele śląskich instytucji przygotowuje z tej okazji specjalny program.
Paweł Garwol, Paweł Rzodkiewicz i Paweł Czado stworzyli dla Was rysunkową opowieść o niezwykłych ludziach, zdarzeniach i miejscach z historii śląskiego sportu. Możecie się z niej dowiedzieć m.in. dlaczego Spodek to hala magiczna nie tylko dla...
Lubicie jeździć na rowerze, a nie chce Wam się kręcić pedałami? Tor do pumptracku jest właśnie dla was.
- Od momentu ponownego oddania do użytku Stadionu Śląskiego obiekt tętni życiem i trudno znaleźć tydzień, w którym nic się tutaj nie dzieje - mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.
Sosnowieckie Stawiki to przez długie lata było piękne, ale jednak mocno zapuszczone miejsce. Teraz to miejsce zachwyca.
Acapulco w Chorzowie? To właśnie w tym meksykańskim mieście narodziła się dyscyplina sportowa, którą można uprawiać na korcie przy ulicy Katowickiej w Chorzowie. Padel to takie połączenie tenisa i squasha.
Park Grabek to kolejne wyjątkowe miejsce na trasie naszej wędrówki po najciekawszych inwestycjach samorządowych regionu.
Dziś możemy razem z mieszkańcami robić to, czego naprawdę potrzebujemy. Nie musimy czekać na zgodę jakiegoś szeregowego posła z Warszawy
- Kolej i w ogóle transport publiczny stały się w naszym regionie tematem modnym i nośnym. Doskonale widać to zwłaszcza teraz, dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi. Wielu z kandydatów na prezydentów czy radnych śląskich i zagłębiowskich miast...
Od lata 2018 znacznie wzrosła częstotliwość połączeń kolejowych na trasie Rybnik -Wodzisław Śląski. To efekt współpracy samorządów: obu miast i województwa śląskiego.
W Wiśle i Mikołowie powstaną centra przesiadkowe. Korzyści? Nie tylko komfort pasażerów.
230 służbowych rowerów elektrycznych - dla wszystkich urzędów miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz - oczywiście - dla Urzędu Metropolitalnego.
Częstochowa pozyskała 27,5 mln zł unijnego wsparcia do wartego 42,2 mln zł projektu budowy węzłów przesiadkowych przy dworcach kolejowych.
Czy z brudnym powietrzem można walczyć poprzez sztukę? Jak najbardziej. Dowodem na to jest "Bajka o Księciu i złym smogu".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.