Jednocześnie z linią tramwajową z Brynowa na os. Odrodzenia powstanie projekt drogi dla samochodów i trasa rowerowa - zapowiada Urząd Miasta w Katowicach

Tutaj znajdziecie mapę z przebiegiem linii tramwajowej w pełnej rozdzielczości >>>

Zgodnie z decyzją prezydenta Marcina Krupy tramwaj na os. Odrodzenia pojedzie najpierw ul. Rzepakową, następnie skieruje się na tyły marketu przy ul. Jankego i obrzeżem terenów leśnych dotrze do ulicy Szenwalda. Stąd ma jechać ul. Ziołową do Krynicznej, brzegiem lasu (z dala od domów, osiedla Odrodzenia i ul. Radockiego) aż do ul. Bażantów. Tutaj tramwaj na chwilę zbliży się do osiedla i pojedzie ul. Radockiego. Przy kościele odbije jednak w stronę Bażantowa, gdzie będzie centrum przesiadkowe. Na całej trasie o długości 5,3 km zaplanowano osiem przystanków. Jej budowa ma kosztować ok. 95 mln zł.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  trasa kompletnie bez sensu chyba, że ktoś wybiera się na grzyby albo mieszka na Bażantów
  już oceniałe(a)ś
  37
  4
  Władza ma zawsze rację, jeżli nie będą jeżdzić mieszkańcy to zawsze może być to atrakcja turystyczna. Np "Szlak Śladami najgłupiej wydanych środków pomocy unijnej". - Stadion Śląski, Inwestycje Tramwajów Śląskich i inne kwiatki A swoją drogą pod wrażeniem wielkich talentów managerskich Pana Piotra U. Wielki szacunek
  już oceniałe(a)ś
  35
  5
  Mafia buduje - dla garstki mieszkańców którzy nie będą korzystać - cuda na kiju - katofice miasto oszukańczych ogrodów. A oszust ssie z 6 spółek wypłaty - cuda panie !
  już oceniałe(a)ś
  36
  7
  Etap 1: zbudujemy tramwaj na południe Etap 2: wzdłuż torów zbudujemy drogę dla samochodów Etap 3: z projektu znikają tory tramwajowe Etap 4: rozpoczynamy budowę
  już oceniałe(a)ś
  26
  1
  Szkoda tego lasu. Swietne trasy rowerowe.
  już oceniałe(a)ś
  29
  5
  Jacy ci urzędnicy są durni!!!! Promocja transportu publicznego i budowa nowych dróg!!!??? Obniżcie ceny za bilety to się będzie opłacało jeździć autobusami!!!
  już oceniałe(a)ś
  27
  4
  ciekawe kto mieszka w okolicy planowanej pętli na Kostuchnie :):) droga musi być, jak dojadą do centrum mieszkańcy okolicznych domów , głównie ulicy Młyńskiej co ? a motłoch niech myśli że to dla nich :):)
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Jasnie Panujacy Dr Marcin Krupa, ( doktorat na Wydz. Transportu Politechniki Ślaskiej ) robi habilitację w temacie, który przedstawił na konferencji na temat tramwaju na południe Katowic . Ot co ! A recenzenci sa juz wybrani, i na pewno nie jesteśmy to my obywatele wojewódzkiego miasta Katowie, wyborcy Krupy. Ale .... za 3 lata ..... panie Krupa bedzie nas pan prosił, a my pamiętliwi jesteśmy !!!
  już oceniałe(a)ś
  15
  1